tim a

טים קלי, המנטור של רשת סטארבקס קפה ומנהיגים פוליטיים בכל העולם מגיע לביקור: "עסקים צריכים להתעורר לפני שיהיה מאוחר מיידי. בצע כסף בחברות OUT שיתוף, חזון והגשמה עצמית IN"

בעל עסק. חשוב שתדע מה הייעוד שלך ומדוע אתה עושה את מה שאתה עושה. 

טים קלי, מאמן בכיר, סופר ויועץ אסטרטגי פיתח את שיטת "ייעוד אמיתי". בין לקוחותיו הרבים והמכובדים ניתן למנות את: יו"ר סטארבקס קפה, חברת אורקל, חברת HP, אמריקן איירליינס ורבים אחרים. בישראל עבד כבר עם לא מעט חברות בתחום ההיי טק והבנקאות. 

"הקפיטליזם הטהור צריך לשנות משהו ובמהירות. החברות הגדולות בעולם, כמו בישראל, הפכו גלובליות, הפסיקו לראות את העובדים כאנשים, את הפרטים כחשובים ומסתכלים על השורה התחתונה, על המאזנים, על מחיר המנייה בלבד. corporate greed , כפי שמכנה זאת טים לא יכול לתפוס עוד לאורך זמן. פירמה שרוצה להגדיר לעצמה חזון לשנים הקרובות ולהבטיח את הישרדותה צריכה לחשוב במונחים של שיתוף, הגשמה עצמית של העובדים, של עצמה ושל המובילים אותה. במה הפירמה מחוברת לייעוד שלה, של מנהליה, איזה ערך אמיתי היא מביאה לחברה".

אז על מה בעצם מדבר טים קלי?
טים מדבר על מהפכה שצומחת לנו מתחת לרגלים, בארץ ובעולם, מהפכת מעמד הביניים.
בחייו של כל אדם מגיע רגע בו עולות שאלות בדבר הייעוד. המוטיבציה נשחקת. הדברים שדרבנו אתכם פעם – כסף, קריירה, השגיות – לא מציתים בכם אש פנימית כבעבר.

גילוי הייעוד האמיתי – מביא אתו מיקוד ואנרגיה חדשים בחיי כל אדם, כל עובד, כל מנהל, כל פירמה.

העולם נמצא בעיצומם של שינויים מהירים. הפעם האחרונה שהעולם עבר כזו טלטלה היתה תקופת הרנסנס. לאנשים בכל רחבי העולם, במגזרים ובסקטורים שונים יש תכונה ודחף לשינוי.

חברות צריכות להבין שהעולם השתנה. אנשים חיים יותר שנים, צריכים לפרנס את עצמם למשך תקופה ארוכה יותר וברמת חיים גבוהה יותר. היום "פנסיונרים" רוצים לטייל בעולם, ללמוד, לפתח תחביבים. הם לא יושבים בבית מול הטלוויזיה כל היום. רבים מהם נמצאים כיום למרות שעבדו שנים ארוכות בארגונים גדולים ובשכר סביר מתחת לקו העוני. הם מרגישים מרומים, מתוסכלים. אבל הבעיה מתחילה בעובדים הקיימים, שגם הם מחפשים לא רק מקום פרנסה, הם מחפשים הגשמה עצמית והפירמות שישכילו ליישם זאת ירוויחו בענק. עובדים בעידן הנוכחי מחפשים WIN WIN  במקום העבודה שלהם. לא רוצים להרגיש מנוצלים. בדיוק כמו התנהגות הצרכנים ברשתות השיווק, גם פה היתה מהפכה. אנשים מחפשים הנחות, מבצעים ובמילים אחרות מחפשים תמורה הולמת לתשלום, מחיר הוגן.

ראשונים להבין את השינוי הם מנהלי ההון האנושי, מנהלי משאבי אנוש, רווחה, פיתוח ארגוני, יועצים בדרג העליון לבעלי החברה. המנהלים שנמצאים בקשר הישיר עם העובדים ועם המנהלים הזוטרים שומעים כבר את הרחשים הללו: מחשבות על התאגדות מחודשת, ועדי עובדים, חוסר שביעות רצון מהעבודה, מהיחס בין שעות העבודה לתגמול, מחוסר הביטחון לגבי עתידם בחברה. עובדים בארגון בעידן החדש, לא רוצים לשמוע רק דיבורים על רווחים של בעלי המניות בחברה. הם רוצים לדעת שהם חלק מהצלחה של החברה, הם רוצים לדעת שהם עובדים בחברה הוגנת, שמעסיקה ממגזרים שונים, שנותנת שוויון הזדמנויות, שמתחשבת בצרכים של עובדים.

שינוי הפרדיגמה יתרחש לא רק במיקרו קוסמוס של עובדים-מעבידים. הוא נכון גם בגזרת קבלת ההחלטות של הפירמה מול ספקים, מול לקוחות, השינוי יבוא לידי ביטוי גם בצינורות הללו במקום מחשבה של "אחד זוכה והשני/האחרים מפסידים" לקו מנחה של "יחד משיגים יותר".

לסיכום, מוסיף קלי: "שינוי החשיבה, שינוי הפרדיגמה הזו בעולם העסקים תשליך בסופו של דבר לעולם הפוליטי. ברגע שאנשים יבינו שהסדר שלום הוא לטובת כל המעורבים יפסיקו לחשוב במונחים של מי הרוויח או הפסיד אלא איך כולם מרוויחים מהשינוי יותר".

יתרה מכך, עסק, גם קטן, שיודע למה הוא פועל בעולם, לדוגמא, משרד אדריכלים, יש הרבה משרדים, למה אדריכל פלוני הקים את המשרד, כאדריכל מה הייעוד האישי שלו, מה השליחות שלו? עסק שידע להגדיר את ייעודו שלו/של העסק שלו יקבל את הבידול הטוב ביותר שיכול היה למצוא עבור העסק שלו. הבידול הזה יביא לו יותר לקוחות, יותר שביעות רצון של עובדים וספקים והלימה מושלמת בין התשוקות שלו לעשייה היומיומית.

טים קלי יקיים סדנא למציאת ייעוד ב 22-24 במרץ בישראל לכל הפרטים לחצו כאן

tim_neta

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה