Fotolia 86797013 S

דרך פשוטה ביותר לייצר שמחה סביבנו היא באמצעות טוב לב ואדיבות. זה בדרך כלל קל מאוד ואפשרי לביצוע בכל מהלך היום ויחד עם זאת, איכשהו אנו שוכחים לנהוג כך וגם לא זוכרים עד כמה זה משפיע על כולנו כמו אדוות הים.

3 דברים יכולים לעזור לנו ליישם את האדיבות הזו ביומיום:
1. אני מקבל מה שאני נותן. כן, תמיד יהיו אנשים שיתלוננו או לא יעריכו את מעשיכם. יחד עם זאת, רוב האנשים ינהגו בכם כפי שאתם נוהגים בהם.
2. כשאני נחמד לאחרים אני נוטה להיות יותר נחמד לעצמי. זה אולי נשמע מוזר, אבל לרוב כשאנחנו נחמדים לאחרים, ההערכה העצמית שלנו עולה.
3. אדיבות יוצרת מקום טוב יותר לחיות בו. אנחנו יוצרים לעצמנו עולם שנעים יותר להיות בו ואנחנו משפיעים אחד על השני באופן טוב יותר.

הנה 15 דרכים פשוטות וקלות ליישום. פשוט תבחרו אחת ותתחילו להשתמש בה.

1. הבעת הכרת תודה. כשאתם מקבלים עזרה ממישהו, אוזן קשבת, מילה תומכת או מתנה ממישהו, הגידו "תודה רבה"! התכוונו לכך. תעצרו לרגע לחשוב על מה שקיבלתם ועל הזמן שהושקע בכם, והביעו הכרת תודה מהלב ולא כלאחר יד.

2. הוציאו שיפוטיות מחייכם. אף אחד לא אוהב ששופטים אותו. ככל שאנו נוטים לשפוט אחרים אנו נוטים גם לשפוט את עצמנו יותר ויותר. זה לא בריא לטווח הארוך לאף אחד. בפעם הבאה שאתם מוצאים עצמכם שופטים מישהו או סיטואציה, תשאלו את עצמכם – מה טוב יוצא לי מזה? מה ההזדמנות שיש לי בסיטואציה הזו?

3. הפסיקו עם הביקורת. נסו לעודד במקום לבקר. זה עוזר לאנשים להעריך את עצמם יותר וגם גורם להם להשתדל יותר עבורכם, אם בעבודה או במערכות יחסים. זה כמובן יוצר גם אווירה טובה יותר ומהנה לאורך זמן.

4. שימו עצמכם בנעליים של האדם השני. מנקודת המבט שלנו אנחנו תמיד חושבים שאנחנו צודקים. נסו לצאת מנקודת המבט הזו ולהסתכל על האדם שמולכם מהצד השני, מתוך העיניים שלו. מה הוא רואה?  תשאלו את עצמכם: מה אני הייתי חושב או מרגיש אם הייתי במקומו? איזה חלק מהאדם שמולי אני רואה אצלי? איזו השתקפות?

5. נסו להיזכר איך אדיבות של אחר נגעה בכם. שבו כמה דקות ונסו להיזכר במעשה של נדיבות שנגע בכם אישית. איך הרגשתם? מה חוויתם? עכשיו עשו את אותו הדבר עבור אדם אחר.

6. הביעו אדיבות גם לדברים שאתם לוקחים כמובן מאליו. זה מאוד קל לעזור ולהיות אדיב אל מישהו שעובר משהו קשה בחייו או שזקוק לעזרתכם. אך אל תשכחו לעשות זאת גם כלפי מישהו שהשקיע מאמץ בארוחת הערב שלכם, כלפי עובד שלכם שמגיע בכל יום לעבודה ונותן מעצמו  או כלפי אדם זר שבזה הרגע נתן לכם שירות.

7. מתנות ופתקי אהבה. שקית האוכל של הילדים, כובע, ספר או תיק העבודה שלהם. תחשבו על השנייה בה הם פותחים אותם או משתמשים בה ומגלים פתק עם כמה מילים נפלאות או מתנה קטנה של תשומת לב ואהבה. נסו רק לדמיין את הפנים שלהם באותו הרגע ואת הלב המתרחב משמחה שלהם. ושלכם.

8. פשוט תהיו שם. פשוט הקשיבו לאדם שמולכם בלי שום מחשבה אחרת, בלי צורך להגיב שנייה אחרי. פשוט להיות בהקשבה. תהיו שם בנוכחות מלאה. שימו לב מה הם צריכים – עצה, הקשבה, פתרון. הם המרכז כעת והם צריכים אתכם בתשומת לב.

9. מעשים קטנים של נדיבות. זה לא תמיד צריך להיות משהו גדול! לתת למישהו להשתלב בפקק, לתת את מקומכם למישהו בתור בסופר. להחזיק את דלת הכניסה אם מישהו מגיע בדיוק אחריכם או לעזור לתייר שמחזיק מפה ברחוב. מעשה קטן יכול לשנות הכל.

10. מתנה מרוממת רוח. יכול להיות שמישהו בחייכם עובר תקופה לא קלה עכשיו. תנו להם ספר מעורר השראה או סרט. או פשוט תשלחו להם מייל עם כתבה שתשפר את מצב רוחם, לינק לפודקאסט שמצאתם ויכול לעזור, בלוג מצחיק… כל דבר שיכול לשפר את מצב הרוח שלהם.

5 דרכים נוספות תוכלו לקרוא בכתבה המלאה באנגלית 15 Simple Ways to Spread Happiness and Kindness Around You by HENRIK EDBERG

תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה