Depositphotos 71960275 m 2015

בשבוע שעבר הבאנו לכם כאן טיפים מהראיון עם נועם סגל מתוך סדרת הראיונות עם מנטורים מתוכנית הליווי של פרויקט x.

בתוכנית שהתקיימה ב-20/8 השתתפה אורית גאיה מור, גם היא בוגרת תוכנית הליווי ומנטורית, בעלת עסק להשקעות נדל״ן ובמקביל ממשיכה לעסוק בתחום ממנו באה.


לקבלת ההקלטה והרשמה לתוכניות נוספות לחצו כאן

וזה מתוך הראיון איתה:

מתי לאחרונה הקדשת זמן רק לעצמך?

בוא נודה – כמעט כולנו 'נופלים' בזה. לא משנה אם מדובר בבעל עסק, שכיר בחברה, סטודנט, חייל משוחרר או עקרת בית.. כל אחד מאיתנו עמוס במשימות, פעילויות והמון דברים לעשות.

רובנו פותחים את העיניים בבוקר לעוד יום של 'To-Do List', רשימת ה"צריך לעשות" הלא נגמרת שנגזרת מהמשפחה, העבודה והמטרות האישיות שיש לנו.

אבל מה הבעיה?

שבתוך ים העשיה הזה נעלם ה- 'אני'. נעלם המקום שבו האדם לוקח כמה דקות קטנות של שקט כדי להיות עם עצמו, להתאפס רגשית ומחשבתית ולהיטען מחדש…

עם יד על הלב – מתי בפעם האחרונה לקחת כמה רגעים של "Me Time"? אותו זמן שמוקדש לאדם הכי חשוב ביקום… אתה עצמך.

והרבה פעמים, דווקא כשאנשים מטפסים יותר ויותר בסולם ההצלחה (וכביכול אמור להיות להם יותר זמן וחופש למה שהם רוצים) – רוב רובם של האנשים מטפסים ומטפסים.. רק בשביל לגלות בסוף שהסולם שלהם נשען על הקיר הלא נכון.

הם מותשים רגשית, עייפים פיזית, ומגיע שלב של "די כבר, לא רוצה את כל זה…"

אז מה עושים??

שאלה מצויינת. אנחנו מאמינים בלמצוא מישהו שהשיג את מה שאתה רוצה ופשוט לעשות לו 'העתק-הדבק' (דיברנו על זה גם בטיפ של יום ראשון השבוע).

 

לא יודעים אם היית השבוע בשידור שהיה עם אורית גאיה מור, אבל ממש בתחילת הראיון, בשלב שבו שאורית עוד סיפרה על עצמה נתקפנו כולנו (ומן הסתם מי שהאזין) בתחושה מדהימה של רוגע וכיף. אורית שיתפה עם המאזינים את הרקע המקצועי שלה (וואוו כמה דברים היא עושה!) ואז ממש בקצרה תיארה איך נראה יום בחייה 

 

יש לנו טונות של למידה ב-5 דקות ששיתפה:

"אני אורית וממרום השנים שאני בעולם הזה, עשיתי את כל ה"תפקידים" הרגילים (בת, נכדה, חברה, בת זוג, אישה, אמא, סבתא..בנאדם! )

ובמקצוע שלי אני פסיכותרפיסטית, מטפלת ומדריכת מטפלים, אני ממקימי המגמה לפסיכותרפיה גופנית ברידמן, מנטורית בתוכנית פרויקט X ומלווה תלמידים וגם יזמית נדל"ן בעצמי…

 

איך נראה יום בחיי? אני בדרך כלל אני קמה אל הזריחה. השעות של הזריחה מבחינה אנרגטית הן שעות של חסד מבחינתי. אני אוהבת לראות את השמש שמתעוררת אל תוך העולם, האנרגיה הזו מביאה אותי אל תוך היום בלי מנוחה במהלכו, זה המטען שלי.

בסמוך אלי ישנה חורשה, אז לפעמים אני גם הולכת אל החורשה, מתבוננת בשמש ושומעת את ציוץ הציפורים…

אם אני ב-'מוד' אחר אז אני הולכת אל הים מקבלת את השמש על שפת הים או תוך כדי שחיה. 

אחרי זה אני חוזרת ויושבת עם עצמי – יש כאלה שיקראו לזה "תפילה" אבל זה המקום של החיבור שלי לעצמי. שם מגיעים אלי רוב הרעיונות, אני כותבת ונמצאת בשקט שלי עם עצמי ועם ההגיגים שלי.

זו השעה-שעה וחצי של החסד שלי בבוקר…

לאחר מכן אני מתחברת בחזרה לעולם הוירטואלי. אתמול לדוגמא, אחרי הטקס של הבוקר – עברתי על מיילים, הלכתי לעבוד בקליניקה, הייתי בקשר עם התלמידים שאני מלווה בתוכנית וגם דיברתי עם מנהלת הנכס שלי בחו"ל…"

 


להרשמה לתוכנית הראיונות ׳מהוצאות להכנסות׳ לחצו כאן

איזה חיבור מדהים בין רוח לחומר, נכון? לא אופייני כביכול, כי אתה חושב לעצמך "יזמית נדל"ן, בטח הכי חומר שיש.." אבל מדהים לגלות שתמיד תמיד אנשים מביאים איתם אל תוך הנדל"ן את העולם הפנימי ואת סט הכישורים שכבר יש להם.

אצל אורית זו הקליניקה שמקבלת אנשים, ליווי יזמי נדל"ן בתוכנית פרויקט X וגם עשיה נדל"נית שלה עם עסק מעבר לים… (וכל זה עדיין בלי קשר לשלל המשימות והעשיה בשאר תחומי החיים).

אבל לפני הכל – שעה וחצי של חסד לעצמה!

אז איך זה הולך להיות אצלך – שוב קימה טרופה בבוקר אל תוך לו"ז דורסני? שוב העיניים נפתחות ישר אל הווצאפ והמיילים מהעבודה..?

מה עם להקדיש את הזמן שלך לעצמך עוד לפני שאתה נותן את הזמן שלך לכל העולם?

זה לא חייב להיות בים, בחורשה או מול הזריחה. אתה יכול לחטוף '5 דקות של חסד' גם בחדר, במרפסת או אפילו באוטו, כשאתה לבד, לפני שאתה מניע ויוצא אל היום.

אתה חייב את הדקות הללו! זה זמן איכותי של רגיעה, של הכרת תודה, וגם של הבנה מה אני רוצה לעשות ולהשיג היום.

זה הרגל של מנצחים, גם רוברט שמין עצמו מדבר על הרובד הרוחני המון! (ויש לו לו"ז מפוצץ בעשיה "חומרית" – שלא תטעה).


להרשמה לכנס הקרוב עם רוברט שמין לחץ כאן>>>

אז איזו מתנה תיתן לעצמך בסופ"ש הזה? 
כמה זמן אתה רוצה להקדיש לעצמך, לעולם הפנימי שלך וגם למטרות האישיות-עסקיות שלך…?

תרשום את זה על דף, עכשיו, ותבצע את זה.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה