stress free

עד כה כתבתי 5 כתבות למגזין, כל אחת מהכתבות הללו עסקה בצורה מסוימת בהתקרבות לחופש.

חופש הוא נושא שמאוד קרוב לליבי וסביב התקופה של חג הפסח ולאחר שכבר העלתי מספר נושאים מקדימים – אני חושב שאין מתאים מלדבר על חופש.

החופש שלנו נועד בדיוק כמו זמן שנמלא אותו בתכלית, אבל בניגוד לזמן, עם חופש לא נולדים וזהו אינו משאב טבעי שחולק לכל האנשים בצורה שווה – חופש הוא דבר שיש להשיג – כל אחד בדרכו ובהתאם לחופש שלו.

אני למשל אוהב ליצור פרויקטים, לעבוד עם אנשים מעניינים וללמוד דברים חדשים וללמד אנשים – אלו הדברים שמגדירים את החופש שלי והחופש שלי מגדיר אותי.

ישנן שתי דרכים להתייחס לחופש:

הראשונה היא כחלום רחוק שלא יושג לעולם, זה המצב בו נמצאים רוב האנשים למעשה, בין אם בגלל שהם מדמיינים חופש כללי מ,די ובין אם בגלל שהם דמיינו את החופש שלהם ספציפי מדי עד לרמה שהוא נראה לא מציאותי – מה שבעצם קורה כאן הוא שהאנשים נותנים לדמיון שלהם לקבוע להם את "החופש".

השנייה היא להגדיר את החופש בעצמך – במקרה הזה החופש הופך למעין "מטרה" לזמן קצר, את השיטה הזאת מעט קשה להסביר בטח איך לעשות את זה אבל אני אשתדל –

בשיטה זו למעשה אתה מתחיל בלבחור מטרה לטווח ארוך – זה יכול להיות כל דבר (אפילו החלום מהאופציה הראשונה) יש להתקבע על מטרה ולהסכים עם עצמכם על כך שאתם רוצים אותה.

לאחר שמצליחים להתקבע על מטרה יש לפרק אותה לשלבים, לצערי בנוגע לשלב הזה לא אוכל לעזור – אתם אלו שרואים את המטרות שלכם ואתם היחידים שמודעים באמת לכישורים הייחודיים שלכם ככה שרק אתם יכולים לדעת באמת מה צריך להגיע מתי ואיך (מובן שאשמח לעזור ותוכלו לפנות אליי במייל שיצורף בתחתית העמוד).

לאחר שפרקתם את המטרה הסופית שלכם לשלבים וסידרתם אותם בסדר כרונולוגי – הגיע הזמן להתחיל לעבוד עליהן!

אישית, אני ממליץ שלפחות בהתחלה תסגרו לכם זמן קבוע ביום או בשבוע שיועד ללמוד או לפתח את הכישורים שלכם על מנת להשלים את השלב הקרוב ביותר, אומרים שתחביב נבנה בכ-21 ימים ושסגנון חיים מאומץ בכ-90 ימים. אני לא יודע אם זה נכון באמת אבל אני מסוגל לדמיין את זה ככה ולכן לפחות בהתחלה עליכם כמעט לאלץ את עצמכם לכך עד שתהנו מזה, אני מבטיח שזה יגיע – יש משהו ממכר בעשייה, אתם תראו.

ישנו דבר שחשוב לי להגיד – סביר מאוד שבמהלך הדרך תגלו שהמטרה שבחרתם כבר לא מספקת אתכם כמו בעבר או שהשלבים פתאום נראים לכם פחות הגיוניים, במצב כזה  – עצרו הכל! אני מאוד מאמין בחישוב מסלול מחדש בכל כמה זמן, ללכת כמו רובוט אחרי מטרה שלא התעדכנה ביחד איתך לא יביא אתכם רחוק מדי, לעומת זאת – לחשב מסלול מחדש בכל פעם כן, תמוהים מאוד בעיני אנשים שלא משנים את מטרות או לפחות סדר עדיפויות מדי פעם – עצם כך שאתם משנים את צורת החשיבה שלכם מעיד על כך שאתם עושים שינוי אמיתי עם עצמכם, ולהפך מטרות שמתחלפות בקצב בריא (מובן שלהחליף מטרה כל יום זה לא בריא) מראות שאתם מתקדמים בדרך למטרה הסופית שלכם – זוהי מטרה שלצערי אף אחד לא יכול לענות עליה אף לא אתם, בשלב הזה זה מתחיל להיות כמעט דתי, אבל אני באמת מאמין שאם מישהו ילך אחרי המטרות שלו בסופו של דבר הוא יגלה שהוא מרוצה מחייו, זו הדרך שבה אני הולך, ברור לי שאני אפילו לא קרוב לסיום, אבל האושר והסיפוק שנובעים מהדבר כבר עכשיו הרבה יותר ממספיקים בשביל לגרום לי להמשיך לפעול וליצור.

אמרתי כאן המון, ולמעשה אני לא בטוח אם נכון להתחיל כל כך בגדול, אבל אני מאמין שמי שקרא עד לכאן, ונמצא על קו המחשבה הנכון יוכל לקחת את מה שכתבתי כאן ולהבין איפה ליישם את זה בחייו האישיים כי באמת לא חסר דברים לעשות, ואין כמו דרך שמכווינה אותך בטווח הארוך לדברים שאתה רוצה לעשות אבל אנו אפילו לא מודעים לכך עדיין.

אני שוקל לעבוד על פלטפורמה שתוכל לעזור לאנשים עם הדברים הללו, אני מאמין שיש לכך ביקוש וככל שהטיפים שאני מנסה להעביר נהיים יותר ממשיים ומעשיים ייתכן וזה נדרש יותר – מה אתם חושבים?

אם אתם מעוניינים להגיד לי מה דעתכם על הפלטפורמה שחשבתי עליה ולתת רעיונות, לשתף אותי בחופש שלכם, בשלבים שלכם ולבקש עצה או רעיון – בשמחה!

תוכלו לפנות אליי במייל ב –

[email protected]

מתן פולק(:

]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה