caterpillar 1209834 1280

זחל לא הופך לפרפר על ידי סיכוי אקראי וגם לא בגלל משהו מקרי שמתרחש. למעשה, שני הדברים מתרחשים יחד באמצעות סדרה של צעדים מוקפדים ומדורים שמתרחשים לאורך תקופת זמן.

כאשר רציתי לעבור טרנספורמציה אישית ניסיתי מספר דרכים שרק הטבילו אותי ליותר לחץ ודאגות.לא ראיתי שום התקדמות והספק התחיל לחלחל לתוך ראשי מה שהוביל אותי להיות עוד יותר לא פרודוקטיבי.

למרות שזה עשוי להיות מרתיע לרצות להיות משהו שאתה כרגע אינך או בכלל למידת מיומנות חדשה נראית כבלתי אפשרית בנקודת זמן כלשהי, טרנפורמציה ושינוי הם הכרחיים להצלחה מתמשכת וצמיחה.

בדיוק כמו הזחל שצריכה לעבור כמה דברים כדי להיות פרפר נפלא, גם אנחנו צריכים לעבור את חמשת הצעדים הבאים כדי להיות גרסה משופרת של עצמנו:

1. למצוא את הדרך שלנו

מאז ומתמיד הכל מתחיל ב 'call to action', מעיין קריאה פנימית לפעולה.

לוק סקייווקר (כן, ההוא ממלחמת הכוכבים) קיבל קריאה לפעולה, הפך לאביר ג'די והציל את הגלקסיה. ריצ'ארד ברנסון לא היה מרוצה מחווית התעופה שלו וזו היתה הקריאה שלו. כדי לשנות את חוויות הלקוח בטיסות הוא שידרג את חווית הטיסה בוירג'ין אטלנטיק. סטיב ג'ובס קיבל קריאה לשנות את הדרך בה אנו פועלים עם הטכנולוגיה והתקשורת והוציא את הקריאה לפועל על ידי Apple.

ומה איתך? הצעד הראשון במסע שלך לשינוי הוא להחליט 'למה'. התשובה לשאלה הזו היא מה שמצית את הרוח שלך, את האש הפנימית. זה מה שנותן לך את המוטיבציה הדרושה כדי להמשיך בדרך להשגת המטרה שלך.

2. קבל הדרכה 

כדי להגיע אל המטרה שלך אתה צריך הכוונה כדי לא ללכת לאיבוד. ללא הדרכה אתה עשוי לבזבז זמן יקר, כסף ולחוות טעויות שיכלו להימנע עם הדרכה נכונה. עם הכוונה מדוייקת את תעבור את השינוי הרבה יותר מהר ותוכל להגיע ליעדיך בדרך פשוטה יותר.

אל תתבייש לבקש עזרה כדי להפוך להיות מי שאתה רוצה להיות. תוכל למנוע לחצים ודאגות מיותרים, כאלו שחוו כבר אחרים לפניך. בחר מנטור טוב שנמצא היום במקום בו אתה רוצה להיות, בחר בקהילה עוטפת שתוכל לתת לך את התמיכה שאתה צריך במסע ואל תשכח גם לקבל את הידע הרלוונטי שקיים היום בספרים ובאמצעים טכנולוגיים שונים.

3. עזוב את אזור הנוחות שלך

כדי להתחיל את השינוי שאתה רוצה אתה תצטרך לעזוב את אזור הנוחות שלך. נכון שאזור הנוחות הוא לפעמים מאתתגר וקשה אבל הוא שלנו ואנחנו כבר איך להתנהל בו. כדי לעזוב אותו נדרת מאיתנו למידה ושינוי של הרגלים ואמונות. צמיחה לא יכולה להתרחש אלא אם אתה מוכן קצת לתרגל גם אי נוחות, לקחת סיכונים ולהרחיב את המיומנויות שלך ואת המיינדסט.

כן, זה קשה בהתחלה. אבל לעזוב את אזור הנוחות שלך לא אומר שאתה צריך לבצע עכשיו קפיצות ענק או שינויים גדולים. המעבר הזה יכול להתבצע בצעדים מדודים, קטנים ומצטברים שיביאו לשיפור יומי. שיפור ב-1% מדי יום ואתה תרגיש בשינוי מסיבי בהמשך הדרך.

board-1273117_1280
4. תבטח בתהליך

סיפורי הצלחה אינם קורים בין לילה. הם נראים כסיפורי הצלחה כי לא שמענו על המאבקים בדרך או איך היה כל התהליך הרבה לפני שמישהו שמע על אותו אדם או חברה.

טרנספורמציה אישית מתרחשת בתהליך שאי אפשר למהר או לדלג עליו. בהתחלה יש הרבה חוסר ודאות. באמצע  יש קצת בלאגן והדברים לא תמיד נעים מהר כמו שהיית רוצה. אבל בהמשך המסע, הדרך נעשית ברורה יותר.

שינוי הרגלים יומיומיים, חזרתיות, זמן, סבלנות ואמונה יובילו אות להצלחה בטווח הארוך ושינוי אישי.

5. תבחר בעצמך

בסופו של דבר, אם אתה לא מאמין בעצמך, למה שאנשים אחרים יאמינו בך? אתה צריך להיות המעריץ הגדול ביותר שלך. כי אתה לא תעריך את עצמך באופן הגבוה ביותר, מי כן יעשה זאת?

אל תפחד ללכת אחרי המטרות שלך ולהשיג אותן. לא משנה איך אחרים מסתכלים עליך. הפחד ממכישלון הוא אחד הדברים שמונעים מאנשים רבים לנסות להגשים את החלומות שלהם. כישלון הוא כזה רק אם הרמת ידיים וויתרת על חלומותיך.

תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו.
לקריאת המאמר באנגלית לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה