motivated

אחד הדברים שרוב האנשים מוצאים כקשה לביצוע הוא שמירה על מוטיבציה לאורך זמן.

תזכרו בכנס שהייתם בו, הרצאה שראיתם ואפילו קורס שעשיתם, בימים הראשונים אנחנו מוצאים את עצמנו באופוריה ובמוטיבצית שיא לבצע וליישם בחיים את כל מה ששמענו וחווינו או לפחות חלק. זה קורה לנו גם כמעט בכל יום ראשון, יום הולדת או חג, אנחנו מקבלים החלטה ליצור שינוי, מתחילים ואז… חוזרים לדפוסים המוכרים.

בעבר שמעתי הסבר מאוד מעניין מחברה שהיא גם מטפלת נפלאה, קארה גפן, לגבי דפוסים שיש לנו והיכולת לשנות אותם. היא הסבירה שבתחילת שינוי אנחנו במעיין מצב 'התאהבות'. אנחנו מרגישים נפלא עם ההחלטות שקיבלנו במיוחד כשאנחנו עושים דברים ממשיים לשנות. במוחנו משתחררים חומרים שגורמים לנו להרגיש בעלי כוח על. ואז, כשבועיים-שלושה אחרי, פחות או יותר, המוח שלנו חוזר לדפוסים המוכרים שלו.

למה זה קורה? כי יש לנו מעיין מסלולים במוח שמנהלים אותנו ובעצם הוטמעו במשך שנים. דפוסים שהשתרשו וקשה מאוד לשנות אותם. לכן, הרגע הראשון בו אנו מרגישים במוטיבצית שיא הוא מעיין רגע של 'יציאה לחופשה' מהמוח.

תחשבו על זה – האם בחופשה אתם מתנהגים בדיוק כפי שאתם בחיי היום יום? כנראה שלא. ? ואז אנחנו חוזרים לשגרה כי פשוט אין לנו ברירה אחרת. האומנם?!

אז זהו שיש לנו ברירה אחרת!
היא רק עשויה לקחת קצת זמן ובעיקר מצריכה מאיתנו נחישות והתמדה.

לפני שאתן כמה רעיונות איך לשמור על המוטיבציה שלנו שנייה אחרי ש'ההתאהבות' מסתיימת, אני רוצה לשתף אתכם ב-3 דברים שאתם חייבים להגיד לעצמכם מדי יום כל יום (מתוך מאמר שתירגמתי מאנגלית):

כאדריכלים של החיים שלכם, אתם צריכים לוודא שאתם משתמשים באחד הכלים החזקים ביותר שלכם: הקול הפנימי.

הקול הפנימי הזה יעזור לכם להיצמד לתוכנית שבניתם ולבטל קולות חיצוניים של מבקרים ואנשים שליליים. הקול הזה הוא בעל עוצמה חזקה מאוד שתעזור לך להגביר את הבטחון העצמי שלך וגם ללמוד לנווט בין המכשולים כשאר הם מתרחשים.

תהיה ישר עם עצמך – האם הקול שלך מצטרף למקהלת הספקנים השליליים? אם התשובה היא 'כן' יהיה עליך לתכנת מחדש את תהליך המחשבה שלך על ידי כך שתגיד לעצמך את שלושת הדברים הבאים מדי יום.

1. עשה זאת עכשיו

דחיינות היא כמו חול טובעני. אם שנייה אחת לא תהיה עירני, הוא ימשוך אותך לתוך ים התלבטויות והיסוסים. אתה תמציא תירוצים בלי סוף עד שהחלום שלך יגווע. אם אתה כל הזמן אומר לעצמך שזה בסדר לא לעשות כלום, אז זה בדיוק מה שאתה תשיג – כלום.

במקום זה הרשה לקול הפנימי שלך להניע אותך מהבוקר עד הלילה עם מחוייבות מוחלטת.

זכור, ההבדל בין 'יכול' ל'היה' נמצא בתכנון ופעולות. אז תהפוך להיות המאמן הכי טוב שלך עצמך ואל תקבל 'לא' כתשובה. במיוחד לא מעצמך.

2. זה מגיע לי

אנשים רבים מאפשרים לחלום שלהם לחמוק מבין האצבעות או שהם מטיילים בין כל מיני סדנאות של התפתחות אישית אך לא באמת מגשימים את עצמם.

אם אתה בין האנשים אשר מסתפקים במשהו פחות מההצלחה עליה אתה חולם, אתה פשוט חייב לצאת מהדרך בה אתה הולך. צא מאזור הנוחות המסוכן שלך. לא משנה מהו החלום שלך.

בין אם זה שינוי קריירה או סיום התואר שלך, תתחיל להזכיר לעצמך שמגיע לך עתיד טוב יותר ולאחר מכן השקע 100% שלך כדי להשיג את זה. אל תעגל פינות בדבר החשוב ביותר: האושר שלך.

3. אני יודע שאני יכול

הפחד מכישלון, כולל חוסר היכולת להחזיר את עצמך למומנטום אחרי כישלון, הוא אחד המכשולים הגדולים ביותר להצלחה, ואחד שניתן לטפל בו ביעילות על ידי העצמת הקול הפנימי שלך.

לכולנו יש פחדים, אבל אנחנו לא יכולים לקבל החלטות מבוססות פחד או שלעולם לא נגיע לפוטנציאל המלא שלנו. אם נאפשר לפחד לשתק את ההתקדמות שלנו, ניצור תכנית אב לבינוניות ונפספס את השיעורים היקרים שרק ניסוי וטעייה יכולים לגלות לנו. ודא שהדיבור העצמי שלך חזק יותר מהפחד שלך.

נכון שלא ניתן להתגבר על פחד ברגע אחד. זהו תהליך שעשוי לדרוש ממך שימוש במשאבים נוספים כמו טיפול אישי. זה יכול להיות מאוד לא נוח לצאת מהמרחב הרגיל שלך אבל אין תחליף לתחושת השחרור שתחוש.

הנה כמה רעיונות 'איך לשמור על מוטיבציה לאורך זמן?'

1. תיעוד – נהל יומן הצלחות. יש לזה ערך רב בנקדות שבירה או בלמידה על החוזקות שלך.
2. שיתוף פעולה – תחבור ל-2-3 אנשים שרוצים להשיג דבר דומה למה שאתה רוצה. הרבה יותר קל ביחד.
3. הטענה – דאג לצפות לפחות פעם בשבוע בוידאו השראה. בדיוק כמו רכב או טלפון, גם אנחנו צריכים מילוי.
4. תכנן את הזמן – בתחילת כל שבוע. הכנס חלונות זמן שקשורים למשימות שצריך לבצע כדי להשיג את המטרה שלך. הרבה יותר קל לבצע כשרואים את זה מול העיניים ונצמדים לתוכנית.
5. ספר לחבר'ה – שתף אנשים במה שאתה עובר, בתהליך, בהתמודדות. תתפלא כמה כוח  אתה תתן לאחרים וכמה מוטיבציה תקבל בחזרה.
6. פרגן לעצמך – בכל פעם שהשגת עוד יעד או ביצעת עוד פעולה בדרך, תן לעצמך מתנה. היא יכולה להיות כל דבר שתרצה.

אם יש לכם עוד רעיונות אתם מוזמנים לשתף בתגובות.

471A7239

נועה ענתבי פינטו

בעלים ומנכ"ל חברת PIK Media Group

ועורכת מגזין WINFLUENCE

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה