Depositphotos 61421697 m 2015 1

<אזהרה!! הערך העצמי שלך עשוי לעלות מקריאת מאמר זה עד סופו>

 

ברוך שובך למסע משותף ב-4 הנתיבים והפעם נגלה איך אפשר באמצעות שינוי הסיפור הפנימי שאנחנו מספרים לעצמנו על עצמנו לשנות את חווית החיים שלנו במציאות, מחוויה של כיווץ ותסכול לחוויה של התרחבות והצלחה.

 

״את שסיפרתי לעצמי על עצמי פגשתי בחיי״

אתם זוכרים את המשפטים הביקורתיים האלה שנחקקו בזכרונכם שההורים שלכם היו אומרים לכם או הגננת, המורה, האח, החברים? במקום להעצים היו מבקרים אתכם וקוראים לכם במילות גנאי רק בגלל שתפיסת עולמם היתה שונה משלכם.

 

לי יש כמה וכמה משפטים כאלה שחלקם הפכו לסיפורים שנטמעו והפכו לסיפור שממש האמנתי בו עד שהפך להיות ״חלק״ מהאישיות שלי וממש השפיע על האופן בו פעלתי וחוויתי את המציאות.

 

המציאות החיצונית משקפת לנו את האופן בו אנחנו מעריכים את עצמנו , זה נקרא ערך עצמי, זה אולי הדבר החשוב ביותר שיש ורבים חווים חוסר ערך עצמי על אף שהם בעלי ערך ותכונות רבות משמעותיות לעולם.

 

אני לא אשכח רגע מסויים בתהליך אימון אישי שעברתי עם מאמן כחלק מלימודי אימון הוליסטי שלמדתי ודיברנו על משוואות שיש לנו בראש שמקבעות אמונות מעכבות על עצמנו שמנהלות אותנו ומשאירות אותנו בלופ של תסכול ואי הצלחה.

 

במקרה שלי דיברנו על נושא האחריות שמשום מה היה תקוע לי סיפור בראש שאני לא אחראי, תוך כדי שיחה בה השתמשנו בשינוי משוואות להעלאת ערך עצמי אני פתאם קולט שבעקבות האמונה הזו לקחתי על עצמי עוד ועוד משימות כדי להוכיח לקול בתוכי שאני כן אחראי, אבל מה שהיתה התוצאה של זה שמרוב שהעמסתי על עצמי יותר מידי אחריות, קרו לי יותר טעויות מהרגיל וקרסתי מהעומס ומה הוכחתי לקול שבי…. שאני לא אחראי!

 

כלומר בגלל הסיפור הפנימי שאני לא אחראי, במקום להתנהג באותנטיות, ניסיתי לרצות אותו והשגתי את התוצאה ההפוכה, עוד ועוד הוכחות שאני לא אחראי, מכירים את זה באופן דומה בחייכם?

 

מה שקרה ברגע ההבנה והגילוי שבעצם אני סופר דופר אחראי אפילו יותר מידי, נתקפתי התקף צחוק מטורף של שחרור אנרגיה ומאותו רגע הסיפור הזה הפסיק להפעיל אותי והמודעות אליו מאפשרת לי היום להקפיד לתעדף בצורה שקולה יותר אחריות ומשימות כדי לא לקרוס תחת העומס ולהרגיש אחראי ובעל ערך עצמי גם בכמות אחריות קטנה יותר.

 

אחרי שהצלחתי להשתחרר מהסיפור הזה כמעט באופן מלא השתמשתי בכלי הזה של שינוי משוואות להעלאת ערך עצמי בסיפורים נוספים והתוצאה היתה נפלאה, פרץ של אנרגיה וחמימות פנימית החליפו רגעים של ביקורת ושיפוט פנימיים, עדיין ישנם רגעי ביקורת ושיפוטיות אבל אין ספק שהעלאת ערך עצמי יוצרת מציאות נעימה הרבה יותר!

 

הנה כמה דוגמאות לשינוי סיפור פנימי מוזמנים לקחת השראה ולייצר שינוי משוואות משלכם, אשמח שתשתפו בתגובות או תשאלו שאלות זה כלי משנה חיים.

 

כלי משנה חיים – שינוי משוואות להעלאת ערך עצמי

להלן משוואות חדשות שאני יצרתי אתם מוזמנים לבחור אמונות מעכבות על עצמכם ולבחון מה קורה כאשר אתם לוקחים את התכונה לכאורה ה״שלילית״ הזו ומגייסים אותה לטובתכם, מ-מקום מעכב ל-מקום מקדם.

 

במקום פינוק – דיוק צרכים להגשמה

כל החיים שמעתי את המפונק ולמה? כי הייתי מאד מדוייק עם איך אני רוצה שהדברים יהיו, לקח לי זמן להבין שכאשר אני קשוב לצרכים שלי ולתנאים שאני זקוק להם, אני פורח גם אם לאחרים זה נראה כמו פינוק. כמובן שלצד זה למדתי לקבל רגעים בהם לא יכלתי לקבל בדיוק מה שאני רוצה, אבל איפה שיכלתי לא להתפשר בחרתי במה שטוב לי וזה הוכיח את עצמו הרבה פעמים שלבסוף זה גם הכי טוב לסביבה שלי.

 

במקום חוסר שקט – תשוקה ליצירה וביטוי.

כמה חוויתי בחיים שלי חוסר שקט ולא הבנתי מה עושים עם זה, לא הבנתי שיש בתוכי המון אנרגיה של יצירה שרק מחכה להתפרץ ולהתבטא, אבל כשלא הרגשתי ראוי לביטוי זה נשאר כחוסר שקט וברגע שהתחלתי לבטא החוסר שקט הפך לחשק ליצירה שמביאים לי המון שקט פנימי.

 

במקום חוסר אחראיות – תיעדוף בלקיחת משימות.

כמו שכתבתי בגוף הכתבה, ברגע שזיהיתי שאני אחראי מידי ובגלל זה קורים לי דברים שנובעים מעומס יתר ולא מחוסר אחריות למדתי להגיד גם לא לדברים, זה לא היה קל אבל איפשר לי לצמצם את הטעויות למקום של למידה ולא מקום של קרסה.

 

במקום עצלן – מנצל משאבים בצורה יעילה.

תכונה קלאסית של יזמים וממציאנים 🙂 מחקרים גילו שעצלנות דורשת כמויות אנרגיה מטורפות וכאשר מנתבים את האנרגיה הזו לעשייה שמנצלת את המשאבים בצורה יעילה מתעוררת חשיבה יצירתית יוצאת דופן שמאפשרת למצוא את ה״דרך הקלה״ שפורצת דרך עבור רבים אחרים.

 

במקום לא מתמיד – מדייק את העשייה שלי.

גם סיפור קלאסי של חוסר התמדה, מסתבר שבחברה המערבית לדייק את עצמך מתפרש פעמים רבות כ״לפרוש״ לפרוש ניהיתה מילה גסה של תבוסתנות ואני קורא לזה לדייק ולפרוש כנפיים. ישנו מנגנון יציאה שמגן אלינו לוודא שאנחנו בכיוון הנכון ויוצר בנו את השאלה האם זה מתאים לי להמשיך, כל שעלינו לעשות זה לשאול את עצמנו למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים? והאם אנחנו רוצים את התוצאה שזה יביא אותנו אליה ואם כאן כנראה שיש כאן קושי ששווה להתמודד איתו ואם מגלים שסתם רצינו לרצות את הסביבה זו סיבה טובה לדייק ולפרוש כנפיים.

 

במקום לא אוהב להתאמץ – אוהב לעשות דברים מתוך משמעות וחיבור פנימי.

המילה משמעת מגיעה מהמילהנ משמעות, אני גילית שכאשר אני מבין את המשמעות של העשייה זה עוזר לי להתמלא באנרגיה ולהרגיש שהעשייה קורית ללא מאמץ ולמעשה ממלאת אותי באנרגיה.

 

במקום חסר סבלנות – מתרגש מאד מתוצאה אפשרית.

עוד סיפור קלאסי, התוצאה מרגשת אותך, מעולה, תנשום, תתרגש זה בסדר, תמצא דרך לנתב את האנרגיה למקום חיובי ולא בהבעת תסכול וכעס לעצמך ולסביבה

 

אז איפה זה פוגש אותך? מה אתה מספר לעצמך על עצמך? האם זה מעצים אותך או גורם לך לעצום עניים לעוצמה שבך?

אם מעניין אותך לתרגל יחד את התכנים הללו 

ולקחת חלק בסביבה תומכת שתחזק אותך בהתקדמות שלך

לעבר היעדים האישיים והעסקיים שאתה רוצה להשיג – 

 

בוא להיות אורח ב- TEAM8 MASTERMIND!
[מוגבל ל-10 אורחים בלבד בכל מפגש] מה זה TEAM8 MASTERMIND? פעם בשבועיים אנחנו נפגשים בקבוצות אינטימיות לעשות מאסטרמיינד ברוח 4 הנתיבים. 
יושבים יחד בקבוצה של 8 אנשים ומשתפים בעיות שלנו מהשוטף ויחד עם הקבוצה מבינים 
איך אפשר להפוך את הבעיה למתנה ולצאת עם פעולות מיידיות שיאפשרו לנו להתקדם ולהתפתח למקום אחר. בואו להנות מכיווני חשיבה חדשים, משאבים וקשרים של הקבוצה, מקום בטוח עם תקשורת פתוחה ומעצימה, לצאת טעונים ומלאים באנרגיה ולהתמודד בצורה טובה ומקדמת יותר עם אתגרי החיים והעסק. לפרטים והרשמה למפגש התנסות [ללא עלות] לחצו כאן >>  

בקצב מהיר יותר למטרות שהצבת לעצמך – 

 

 ]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה