9 דרכים לשמור על פרודקטיביות כשעובדים מהבית

בין אם אתה עובד באופן קבוע מהבית או באופן חלקי,  זו אלטרנטיבה מצויינת למשרד. המפתח להצלחה כשעובדים מהבית הוא לשמור על סביבת עבודה שתעזור לך לשמור על פוקוס ולהתמקד במשימות שיש לך לבצע. זה ביחלט אפשרי שתהיה נוחות עם פרודקטיביות בו זמנית!

הנה כמה דרכים כדי ליצור אזור עבודה פונקציונלי אבל פרודוקטיבי בבית.

1. לבחור אזור שמותאם לצרכיך

המשרד הביתי משרת מטרה חשובה אבל זה לא לכולם כל הזמן.  האם אתה רוצה משהו שיעיר את היצירתיות שלך או שאתה צריך מקום שקט כדי לחשב מספרים? לפעמים תמצא את עצמך מכורבל על הספה ולפעמים יושב זקוף ליד שולחן האוכל, הכל בהתאם לפרויקט שלך. נסה לקבוע את אופן חלוקת העבודה במהלך היום.

למשל, האם אתה יותר יצירתי בבוקר? אם כן, עדיף שתתחיל את היום ליד שולחן בכתיבה או בסיעור מוחות לפרויקט הנוכחי שלך. את אחר הצהריים תוכל לבלות רגוע יותר על הספה תוך כדי קריאת מיילים והשלמת עוד משימות קצרות של יום העבודה.

2. לנקות את אזור העבודה

בין אם אתה עובד מהמשרד הביתי, סלון או המטבח, אם יש "דברים" סביבך שמזכירים לך את מטלות הבית שלך, העיניים שלך תלכנה לשם ודעתך תהיה מוסחת.
בכל פעם שאתה עובד מהבית, תדאג שיהיו לך אזורים נקיים מהסחות. זה יעזור לך להישאר ממוקד בעבודה ובמשימות שלך.

3. התכונן ליום העבודה

אנשים רבים חושבים שלעבוד מהבית זה אומר להישאר בפיג'מה עם הטלוויזיה ברקע כל הזמן. לא נכון! בדיוק כמו שמוגדר לך אופן העבודה במשרד.

אתה צריך לקבוע לך כללים לעבודה מהבית. הכן את עצמך בדיוק כפי שהיית הולך למשרד. התלבש כל בוקר, שתה כוס קפה או כל דבר אחר שאתה עושה כשאתה מתכונן לצאת למשרד כדי לקבל את האנרגיות הנכונות.

יכול להיות שתרצה גם לרשום לך רשימת משימות לאותו היום. כאשר אתה מגדיר כוונה אתה מגדיל את הסיכוי שלך להיות פרודוקטיבי.

4. מקם את עצמך טוב

לחלק מהאנשים מאוד נוח לעבוד מהמיטה או מהספה. לאחרים, אם הם לא ליד שולחן, קשה מאוד לעבוד. תדאג שיהיה לך אפילו שולחן קטן בהישג יד.

אולי אין לך ערימה של ניירות להניח לידך אבל תמיד טוב שיש לך מקום להניח כוס מים ואת הטלפון שלך לידך. אפילו שולחן מיוחד ללפטופ כדי להפחית את העומס על הצוואר.
בנוסף כדאי לשים סביבך כמה כריות כדי לשמור על יציבות ויישור נכון של הגוף.

5. לדאוג למקום מואר

אור טבעי מהחלונות יכול להיות מקסים אבל עשוי גם לגרום לאור בוהק על מסך המחשב. אם החלון ממוקם טוב והנוף לא מסיח את דעתך, נהדר. אם לא, הורד את התריסים והדלק את האור. היעזר במנורות שולחן או מנורות רצפה שממוקמות קרוב.

6. יצירת אווירה

אחת ההטבות של עבודה מהבית זה היכולת ליצור שטח עבודה אישי, כזה שאתה לא יכול ליצור במשרד. צור לעצמך מקום נעים שיקדם את הפרודוקטיביות שלך, מקום שיתאים לאישיות שלך. הוסף אלמנטים המקדמים סביבה מרגיעה או מעוררת השראה, כגון פרחים טריים, עציצים, תאורת משימות, נרות או גבישים יפים.

7. בנה לוח זמנים

לא משנה אם אתה עובד מהבית כמה ימים בשבוע או כל הזמן, תצטרך לתכנן א לוח הזמנים היומי שלך. תקבע באיזו שעה אתה מתחיל, מתי ההפסקה, ארוחת צהריים ובאיזה שעות אתה תהיה מחוץ לבית. זה יעזור לך לשמור על סדר יום ומסלול מסודר. זה גם מראה לעמיתים שלך שיש לך זמן מסודר ומוגדר, כמו שהיה לך אם היית במשרד.

8. צא החוצה

עבודה מהספה יכולה להיות דבר נהדר אבל לפעמים צריך לשבור את השגרה. קח לך 10 דקות להליכה בחוץ כדי להתרענן ולחדש את זרימת הרעיונות החדשים.
מחפש מקום חדש? לך אל בית הקפה הכונתי או לספרייה ותעבוד משם כמה שעות, בהתאם ללוח הזמנים שלך.
אם אתה מכיר אנשים אחרים שעובדים מהבית הזמן אותן לקבוצה,  לא פורמלית, של עבודה משותפת. זה יעזור לך גם לחוש כאילו אתה במשרד וגם יחבר אותך חברתית.

(מוזמנים לקבוצת פייסבוק ישראלית כזו WORKAROUND- פרילנסרים עובדים ביחד )

9. התנתק

אחד ההיבטים החשובים ביותר של שגרת עבודה בריאה מהבית היא יצירת גבולות.  להתנתק ליום ולא רק מהמחשב הנייד שלך. נסה למצוא עצמך דרך שתסמן לך לסיים את יום העבודה שלך, משהו שיסמן CUT.
עלה לך רעיון אחרי סיום העבודה? תכתוב אותו אבל תפתח אותו למחרת בזמן העבודה.
זה שיש לך גישה לעבודה 24/7לא אומר שאתה צריך להיות מחובר כל הזמן. הרשה לעצמך להתנתק – כולנו צריכים את זה, לא משנה היכן אנחנו עובדים.

המאמר תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו. לקריאת המאמר המלא לחץ כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה