mervyn chan RFXxBTHze M unsplash scaled

קורונה-עוד לא זיהיתם את ההזדמנויות? תתעוררו דחוף!

העולם בטירוף, מדינות בהסגר,עוד ועוד חולים,קורבנות,גזרות,הגבלות ועוד

ענפים משמעותיים כבר חשים את הנזק

ענף הטיסות כבר מאותת על קשיים אדירים ופיטורים המוניים

ענף המלונאות סופג ביטולים בלתי נגמרים 

ענף המזון,ההסעים,האתרים וכל מה שמתלווה לתיירות גם חש מיד את הנזק שרק הולך וגואה

ענף הבנייה נמצא במצוקת חומרים רבים עקב מעצורי משלוחים

ענף ההייטק התחיל קיצוצים ופיטורים עקב האטת השקעות סיניות שונות המשליכות על תקציבי החברות.

וזה רק קצה הקרחון.

נראה שעיקר הנזק עוד לפנינו

אך זה לא מטרת כתיבת שורות אלו. אני רוצה להציע מבט קצת אחר ב2 זוויות.

זווית עסקית וזווית חברתית אמונית אישית

אתחיל בעסקית.

נראה כי בתקופה הקרובה כל עסק שתלוי בהגעה פיזית הן של אדם והן של תקציב שמגיע ממקום נגוע הולך להיפגע משמעותית, מה זה אומר לנו?

זה הזמן לקחת את הלימון הזה ולגלות בו את הלימונדה – ענף הנדל"ן. ואסביר

  1. הרי ברור שגם אם למסעדה לא יגיעו סועדים,ולמלון לא יגיעו אורחים,ולמשרד לא יגיעו עובדים וכן הלאה,את השכירות נצטרך לשלם לבעל הבית. המסקנה-נדל"ן מניב זה הזמן לדאוג שיהיה לנו כזה.
  2. כמות אדירה של משקיעים/שחקנים בתפקידים שונים מרפים כרגע מהמגרש,המון סינים מעכבים השקעות נדל"ן,חושבים כעת על בריאותם ושרידותם האישית. המסקנה-פחות שחקנים במגרש יותר הזדמנויות למי שנשאר על המגרש ומבין איך לשחק נכון בסיטואציה.
  3. בנקים-אם אמרנו פחות משקיעים,אם אמרנו ענפים שמצתמצמים,לבנק יש פחות למי למכור כסף, המשמעות הישירה היא הורדת ריביות ומוכנות גבוהה יותר לבוא לקראת הלקוח, ראו הורדת ריבית בארה"ב וראו מהלכים נוספים שיקרו כעת סביב העולם,שווה לעקוב. המסקנה-זה הזמן לבדוק קניית כסף במחיר זול יותר.
  4. פיטורים כבר אמרנו? צפויים לא מעט שיהיו במצוקה כלכלית לצערי,אך המצב הזה יכול להביא איתו אנשים שיצטרכו כסף זמין וירצו לממש נכסים,מוכר שרוצה למכור זה סיטואציה טובה לקונה.המסקנה עם כל הכאב שבה ברורה.

ומעט על חברתית אמונית

נראה כי העולם זועק לנו תקשיבו, יש מצב שאפשר לעשות המון גם בלי לנסוע כל היום,בואו נתייעל, בואו נשתמש בטכנולוגיה להיפגש גם מרחוק, בואו במקום לשרוף ימים על נסיעות של שעות לטובת פגישות מועטות נלמד לתקשר דרך טכנולוגיה טובה ובכך לייצר לנו המון שעות נוספות ליצירה,למשפחה,ללימוד והתפתחות. יש כאן קריאה אדירה להתייעלות.קריאה אדירה לנקיון לסינון, לא כל אוכל להכניס,לא כל דבר לגעת, לא כל דבר לעשות ללא בקרה, יותר מבט פנימה,יותר מודעות לתנועות שלנו,יותר מודעות לתחושות שלנו,יותר לעשות ופחות להתעסק בלוגיסטיקה שסביב העשייה וגוזלת מאיתנו המון זמן ואנרגיה.

כמובן כל שורות אלו הם פרי מחשבתי בלבד ומהווים הזמנה לחשיבה רחבה לכל אחד כפי שהוא  או היא רואים את הדברים.

ולמי ששואל,

את האירועים שלנו כמובן נקיים. איך? בפתרונות נהדרים שנמצאים ממש בתנור כעת,אל חשש,אף אחד לא יוכנס למצב סכנה נגד נוהל כל שהוא ומה שבטוח, מי שיצטרף,יחווה חיבור אדיר למנגנון יזמי נהדר שילמד אותו להפוך כל לימון ללימונדה.

נסיים באיחולי בריאות לכל אדם בכל מקום שעולם.אמן.

מוזמנים להצטרף אלינו למסטרקלאס הקרוב עם רוברט שמין וללמוד איך למנף הזדמנויות כדי לייצר את ההכנסה הנוספת שלכם כבר עכשיו – כל הפרטים כאן >>

]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה