fear

להתחיל לעשות בחיים מה שאתה באמת רוצה לעשות עשוי להיות קשה.
לא משנה אם אתה רוצה להתחיל להתאמן, להקים עסק משלך, לכתוב ספר, לשפר את הקשר שלך עם עצמך, לטייל בעולם או משהו אחר.

אבל לעיתים קרובות אנחנו הופכים את זה להרבה יותר קשה ממה שזה באמת על ידי זה שאנחנו עומדים בדרך של עצמינו.


בלחיצה על התמונה הצטרפו לעמוד האינסטגרם של @robert_shemin_israel

אז במאמר הזה אני רוצה לשתף 3 דברים שאתה צריך להפסיק לעשות כדי לזוז מהמקום בו אתה עומד ולהפוך את הדרך שלך להרבה יותר קלה, כך שפשוט תתחיל לעשות.

1. הפסק להפוך את זה לדבר מעורפל וגדול בראשך

ככל שאתה יותר חושב על מה שאתה רוצה, הראש שלך מגדיל ומנפח את זה. זה הופך להיות הרבה יותר גדול בראש שלך. וככל שאתה חושב על דרכים שונות להוציא את זה לפועל זה נוטה להיות יותר מפחיד.

אז במקום להמשיך, עשה את זה:

 • השג מידע מאנשים שכבר הגיעו או היו היכן שאתה רוצה להיות. כדי לנטרל פחדים מעורפלים על מה יכול לקרות אם תלך בכיוון בו אתה רוצה ללכת, קבל מידע על הלא ידוע מאנשים שכבר עשו זאת.
  היום קל יותר מתמיד למצוא אותם. חפש אותם באינטרנט וקרא מה הם כתבו או שלח להם מייל. תפנה גם לאנשים שאתה מכיר בחיים האמיתיים.
 • שאל את עצמך: ברצינות, מה באמת הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? קח כמה נשימות עמוקות כדי להרגיע את עצמך קצת. ואז שאל את עצמך את השאלה הזו.
  אתה תבין כי ברוב המקרים הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות במציאות הוא לא באמת כל כך נורא. זה עלול להציק קצת או להיות לא נעים. אבל זה משהו שתוכל להתמודד איתו.  הבהירות שתקבל מהתשובה לשאלה הזו – מניסיוני – מפחיתה את הפחדים לא מעט.

2. תפסיק לנסות לשלוט בדברים

להיות ערוך ומוכן לקראת משהו בחלט עוזר.
אבל זה עלול להיות גם מלכודת כאשר אתה מנסה לשלוט בהכל או כאשר אתה חושב 50 פעמים על משהו לפני ביצוע בניסיון להיות בצד הבטוח שלא לוקח שום סיכון מחשש לטעות או להיכשל.

אז במקום להמשיך, עשה את זה:

 • תבין: אתה תמעד וזה בסדר. זה קורה לכל מי שצועד מחוץ לאזור הנוחות שלו. זה קרה לכל מי שאתה מעריץ והוא מעורר השראה בעיניך. זה פשוט חלק מהחיים. ואם אתה תסתכל העל הטעויות שלך ותלמד מהן זה יהיה בע ערך יקר עבורך כי כך תוכל לגדול ולהשתפר.
 • למד לקבוע גבולות זמן להחלטות קטנות קודם כל. אם יש לך בעיה עם חשיבת יתר, קבע לעצמך דד ליין לקבלת החלטה. יחד עם זאת, זה עשוי להיות מעט מפחיד.
  אז התחל בקטן וקבע בין 30-60 שניות כדי לקבל החלטה האם אתה הולך להתאמן או משיב למיילים. עשה זאת תקופה ואז תעבור להחלטות גדולות יותר. ומשם להחלטות עוד יותר גדולות.

3. תפסיק לחשוב שאתה חייב להתחיל בגדול

אם יש לך חלום ענק או אפילו מטרה גדולה, קל מאוד לטעות ולחשוב שאתה צריך לעשות פעולות גדולות באותה המידה כדיל להגיע למקום אליו אתה רוצה להגיע.
רוב הזמן זו אינה האמת.

אז במקום להמשיך, עשה את זה:

 • התחל בקטן. שאל את עצמך: איזה צעד קטן אני יכול לעשות היום שיקרב אותי למטרה שלי?ואז עשה פעולה אחת. למחרת ובימים שלאחר מכן עשה את אותו הדבר. אם השאלה הזו עדיין לא מניעה אותך לפעולה, שאל את עצמך – איזה צעד קטן מזה אוכל לקחת ולהתקרב לצעד הבא?
 • משימה בודדת בכל צעד. התמקד כל פעם בצעד אותו אתה עושה. לא בשום דבר אחר. אחרת קל מאוד ללכת לאיבוד במחשבות, לרדת מהמסלול, לקפוא במקום ולהתחיל לפחד. אז שמור את תשומת לבך רק על הפעולה הנוכחית.

המאמר תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה