Celebrate Success 1

אתה זוכר כשמישהו סביבך קיבל קידום, השיג משהו נפלא או קיבל עבודה טובה יותר? האם אתה זוכר כיצד הרגשת באותו רגע? שמחה? קנאה? עכשיו נסה להיזכר בהישג האחרון שלך או הצלחה. כמה טוב הרגשת לגבי עצמך?

כאשר שוק העבודה הוא תחרותי או כאשר אתה מרגיש נפילה בהכנסות שלך, לפעמים המחשבה הראשונה שעולה לנו היא – למה אין לנו את אותו המעמד, כסף או הצלחה שיש לאדם ההוא.

אבל תחשוב לרגע כמה נפלא זה יכול להיות אם פשוט היית שמח בהצלחה של אחרים כמו שאתה שמח בהצלחה שלך. למה? כי אחד היתרונות בלחגוג הצלחות של אחרים הוא יצירת אופטימיות במקום דכדוך, מרכיב חיוני מגן שנמצא במחקר של אוניברסיטת הרווארד. המחקר שפורסם ב – American Journal of Epidemiology, חקר ובדק 70,000 נשים ומצא כי תחושה של אופטימיות עשויה להפחית  את הסיכון מפני מוות של מחלות ידועות כולל מחלות לב וכלי דם.

מה זה אומר 'להיות שמח בהצלחה של אחרים כמו בהצלחה שלנו'? ובכן, זה עניין של גישה. לסגל לעצמכם יחס של תשומת לב, שבחים ואהבה יעזור לכם להנות מהצלחתם של כאלו שאתם לא מכירים וגם כאלו שאתם במערכת יחסים קרובה ואישית יותר. זה עשוי להיות קשה לפעמים, אבל זו דרך מצויינת לעזור לנו להוביל חיים חיוביים יותר ולקבל יותר בתמורה. למדו את היתרונות בגישה הזו ותראו כיצד שינוי הגישה יכול לשפר את חייכם בתחומים שונים.

1. בריאות
אם נחגוג את הצלחתם של אחרים כאילו היתה שלנו, נוכל לחוש גל עצום של חיוביות ושמחה, מה שעשוי להביא לאופטימיות רבה יותר וזו תתרום לבריאותנו. במחקר שהוזכר קודם, הראייה האופטימית לחיים הוכיחה עצמה לא רק כמגינה מפני מחלות אלא גם מונעת מוות מוקדם מסיבות מרכזיות אחריות כמו סרטן, שבץ, מחלות בדרכי הנשימה וזיהום. סיבה מספיק טובה לאמץ גישה אופטימית.  מחקר נוסף מצא כי "נכסים" פסיכולוגיים חיוביים, כגון אופטימיות ורגשות חיוביים, הם מנבאים לבריאות גופנית טובה.

happinedd

2. שביעות רצון
כדי לאמץ הצלחה של אחרים אנו צריכים להיות חסרי אנוכיות ולפעמים גם אמיצים, ועל ידי כך אנו זוכים גם לשביעות רצון גדולה יותר. אנחנו מרגישים שמחים במקום מרירים. למשל, החבר הכי טוב שלך מקבל הצעת עבודה בחברה מעולה ואתה לא יודע איך להרגיש לגבי זה. אתה אולי שמח ויחד עם זה בקונפליקט רגשות במיוחד אם אתה פחות מצליח באותו הזמן. אבל האומץ לחגוג את ההצלחה של החבר שלך עשוי להוביל אותך לסיפוק אישי כאשר תשנה את המחשבה ל 'אוקיי. עכשיו אני מכיר מישהו שעובד בחברה הזו.' מעגל החברים והמכרים שלך עשוי להתרחב וכך גם רשת הקשרים האישיים שלך. סיבה מצויינת להרגיש סיפוק אישי ושמחה.

לדברי טאי גודווין, חבר ומייסד Brilliant Business Girlfriends (אתר אינטרנט ופודקאסט), לחגוג הצלחות של אחרים ישפר גם באופן אוטומטי את מערכות היחסים שלכם עם האנשים האלו. "יחסים בריאים כרוכים בשיתוף הן בעליות והן במורדות", כותב גודווין. "אנשים נוטים להגיב כלפיכם באופן חיובי אם הם מרגישים שאתה באמת שמח עבורם".

Satisfaction

3. הצלחה
לא רק מעגל החברים שלכם הולך וגדל אלא גם הפוטנציאל להצלחה אישית שלך. למשל, נניח שהחברה בה עובד החבר שלך מפרסמת כעת משרות נוספות חדשות. לך יש עכשיו הפנייה פנימית שעשויה להועיל לקריירה המקצועית שלך אם אתה רוצה לעבוד בחברה הזו.

אנו יכולים להיות מודעים להזדמנויות המגיעות עם ההצלחה של אחרים.זה דורש באופן אופטימלי גישה ופרספקטיבה נכונה. אתה עלול להחמיץ הזדמנויות ולאבד זמן יקר אם תמשיך להיות מריר ולא תשנה את הגישה שלך.

עליך גם להבין שההצלחה שלך עשויה לקרות לא בהכרח באותו רגע שבו שמחת עובר הצלחת החבר שלך. זה משהו מתמשך ואנחנו לא יודעים מתי השמחה הזו תעמוד לזכותנו. למשל, אתה לא יודע אם ומתי תהיה דרישה נוספת למשרות בחברה X בה זכה חברך לעבוד או מתי הוא יוכל להיות הממליץ שלך.

Success

4. כוח רצון
מעבר לניצול הזדמנויות, תחושת ההעצמה של אחרים והשמחה בהיגיהם מסייעת לנו בהגדלת כוח הרצון שלנו. וניס לומברדי, שחקן הכדורגל האמריקני והמאמן, אמר, "ההבדל בין אדם מצליח לאחרים הוא לא בהכרח חוסר כוח ולא חוסר ידע, אלא חוסר רצון". הרצון שלנו יכול להתעורר בתורו כאשר אנחנו רואים את ההצלחה של אחרים ומקבלים מכך כוח להשג את ההחלומות שלנו.

עכשיו עם ההבנה של כמה מהיתרונות שמגיעים עם השמחה בהצלחתם של אחרים, השתמש בעצות האלו כדי ליישם אותן:
1. ראשית, בחר אדם שהצליח במשהו לאחרונה.
2. כתוב 3 דרכים בהן ההצלחה שלו עשויה להיות טובה עבורך.
3. ברך את האדם האחר על הצלחתו באמצעות כרטיס ברכה, הודעת טקסט, מתנה או פוסט במדיה החברתית.
4. שתף את הבשורות המשמחות שלו עם המשפחה שלך וחבריך ותהנה מתחשות החיוביות והשמחה.

תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו.
לקריאת המאמר באנגלית לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה