self

Self-care is never a selfish act – it is simply good stewardship of the only gift I have, the gift I was put on earth to offer others. Anytime we can listen to true self and give the care it requires, we do it not only for ourselves, but for the many others whose lives we touch.”
Parker J. Palmer

כדי להיות בחיים, לחוות אותם, אנחנו חייבים לדאוג לעצמנו קודם. זו לא אנוכיות אלא הישרדות. אם אנחנו לא נדאג לצרכים הבסיסיים והמורכבים שלנו, מי יעשה זאת? אנחנו צריכים לחיות עם עצמנו עד סוף ימינו ולכן אין לנו ברירה אלא לעשות הכל כדי לשמור על עצמנו הכי טוב שאפשר.

יחד עם זאת, החיים הם הרבה יותר מהישרדות. החיים הם גם הצלחה ושגשוג. משמעות החיים זה גם לקחת זמן לעצמנו להבין ממה אנחנו נהנים ובניית חיים שאנחנו יכולים להתגאות בהם. למרבה הצער, הרבה אנשים לא חיים את הפוטנציאל שלהם או חיים את חייהם עבור מישהו אחר (ולא עבור עצמם).

מגיע לכם להיות קצת אנוכיים השנה ולהכניס את עצמכם למצב שונה. מיד נסביר כיצד "אנוכיות" יכולה להועיל לחיים שלכם.

הנה 5 הסיבות ל – למה אתה צריך להפוך השנה לאנוכי

1. אתה תלמד להפוך לחבר הכי טוב שלך

מתוך כל האנשים שנמצאים בחיינו, אנחנו לרוב מנותקים ונמצאים בפחות תקשורת עם עצמינו. אנחנו מבלים הרבה זמן בניסיון לגרום לאחרים להיות מאושרים ומטפלים בצורכיהם, תוך כדי שאנחנו מזניחים את האדם שאנחנו נמצאים איתו 24/7: את עצמנו. רבים מאיתנו אפילו לא אוהבים את מי שאנחנו ולא מעט מייחלים להיות בנעליים של מישהו אחר. אנחנו רואים פוסטים בפייסבוק או באינסטגרם ומשווים את עצמנו כל הזמן לאחרים ולחייהם המושלמים "לכאורה". אנחנו מבלים הרבה זמן בלשנוא את עצמינו כי אנחנו המבקרים הגרועים ביותר שלנו.

זה לא מפתיע שאנשים רבים מרגישים כך מכיוון שאנחנו חיים בעולם אובססיבי להתקדמות. שום דבר לא מספיק טוב, אנחנו תמיד רוצים יותר, כולל לגבינו. 

אבל חשוב מאוד לא ליפול לתוך המלכודת הזו. תאמינו שאתם מספיק טובים כמו שאתם עכשיו וקחו את הזמן להכיר את עצמכם. המתנה הגדולה ביותר שאתם יכולים להעניק לעצמכם היא אהבה עצמית כי את זה אף אחד לא יכול לקחת ממכם.

2. אנוכיות תאפשר לך מערכות יחסים טובות יותר

כאשר אתה מתמקד באהבה עצמית וטיפול, הערפל סביב החזון שלך לגבי עצמך מתחיל להתפוגג. תהיה לך תפיסה חדשה לגמרי של עצמך, והדימוי החיובי החדש ימשוך לחייך אנשים שנכונים עבורך. כאשר אנחנו מתחילים להתנהל ממקום של אהבה וקבלה במקום ממקום של שנאה ודחייה, מערכות היחסים שלנו משתנות ב-180 מעלות.

אנחנו יכולים לתת יותר אהבה, ולכן יכולים גם לקבל יותר בחזרה. להיות פתוחים עם עצמינו ולשחרר דפוסים של מחשבות שליליות ירגיש כמו נשימה של אוויר צח, ואנשים ישימו לב לכך.

אנחנו נבין מה מגיע לנו במערכות יחסים, ונשאיר מאחור דברים שאינם משרתים יותר את הצורך שלנו.

3. הבריאות הפיזית שלך תשתפר

האטת הקצב שלנו ופינוי זמן לטיפול בנו יפחית מתחים ויעזור בניקוי הגוף שלנו משנים של נזק. כשאנחנו לא אוהבים את עצמינו, אנחנו נוטים לשתות ולאכול מזונות לא נכונים, להיכנס לתוך מערכות יחסים לא נכונות ופשוט לחיות מהר מדי ולא נכון. אנחנו לא מפנים זמן כדי לשחרר לחץ ולתת לגוף אפשרות של ריפוי ממאמץ היומיום.

כאשר אנחנו שמים את עצמינו במקום הראשון יש לנו חופש לחקור דרכים לחיות נכון יותר, שיטות חיים בריאות יותר כמו מדיטציה, גידול עצמי של המזון שלנו, הכנת ארוחות בבית, פעילות גופנית ועוד.

שום דבר לא חשוב יותר מהבריאות שלך, וכאשר אתה משקיע מאמץ, אתה תתחיל לראות תוצאות חיוביות באיך שאתה נראה ומרגיש.

4. לשים את עצמך ראשון מראה על אומץ ללכת אחרי חלומותיך

רוב האנשים עובדים בעבודות שהם שונאים רק כדי לשלם עבור חשבונות של דברים שהם לא באמת צריכים, ורק בגלל שכולם עושים את זה. אנשים רוצים רשת בטחון כי זה נוח, לא כי זה עושה אותם מאושרים. אנשים שוכחים שלחיות רק בשביל הבטחון שלנו, המשמעות היא שלרוב אנחנו מוותרים על החלומות שלנו ועל הסיכוי להגשים אותם מאוחר יותר. כי אחר כך לא באמת מגיע. אין ספור אנשים מתים עם החלומות שלא הגשימו, שאף אחד לא יודע עליהם. אל תתפשרו בחיים. לכו אחרי הלב שלכם ואל תחכו לאישור מאחרים שזו הדרך הנכונה – כי אף אחד לא באמת יודע מה נכון עבורכם חוץ מכם.

5 . טיפול בעצמך יעזור גם לחלק המנטלי שלך

כל כך הרבה אנשים סובלים מהפרעות נפשיות. אנחנו לא טוענים שאהבה עצמית וטיפול הם התשובה לכל מה שקורה לנו, לכל משבר נפשי. אבל איך כן אפשר לטפל בעצמינו טוב יותר? תתחילו בלעבוד על דימוי עצמי גבוה יותר, דבר שיגרום לכם להרגיש בטוחים יותר בעצמכם, ויגביר תחושות של אושר ורווחה.

זה דורש התמדה וכוח רצון, אבל פעילויות שיעזרו לך לשפר את בריאות הנפש יגרמו לך להרגיש הרבה יותר טוב באופן כללי. עבודה, יוגה, מדיטציה, תרגילי נשימות הם רק כמה מהדברים שיעזרו לך בדרך הזו.

לקראת סיום…

המגבלות היחידות הקיימות הן אלו שאתה מציב לעצמך. אז תאמין שאתה בלתי ניתן לעצירה, ואתה תוכל לעשות כל דבר שאתה שם לך כמטרה!

תורגם מאנגלית. לקריאת המאמר באנגלית לחץ כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה