hi tech

עבור הייטקיסטים רבים גם עבודה קבועה ויציבה בחברה והתקדמות בסולם ההיררכי בה מהווים גם סוג של "אקזיט" בזכות המשכורות הגבוהות, הבונוסים והתגמולים הנהוגים בתחום. אולם אלה וגם אלה – הנהנים מאקזיט או הוותיקים שצמחו עם החברה – מחפשים עם הזמן אתגרים חדשים, תחום מקצועי שאפשר להתפתח בו. לעשות אקזיט לעולם חדש ופחות מוכר, שבו אפשר יהיה לצמוח ולהתפתח. 

ענף הנדל"ן קורץ ללא מעט הייטקיסטים בישראל. מדובר בעולם עתיר הזדמנויות להשקעה ולמימוש, עולם שבו האפשרויות העסקיות הן אין-סופיות וכשמגיעים עם סכום התחלתי נאה להשקעה, מגלים שניתן לעשות אקזיט מרשים מעולם הייטק.

אבל, כמו בהייטק, כך בעולם הנדל"ן, יש ללמוד לא מעט לפני שקופצים ראש אל בריכת ההשקעה והופכים לבעלי נכסים. "ב-15 השנים האחרונות הייתי יזם בתחום ההייטק ותחום הנדל"ן משך אותי. ניסיתי לעסוק בו בארץ אבל לא מצאתי את עצמי", מספר אורן סופרין, בוגר מחזור 17 בפרויקט X ויזם הייטק, "כשהייתי בערב המבוא ושמעתי את רוברט שמין מדבר על השיטה קפצתי לתחום". כיום יש לאורן נכסים באוהיו והוא יזם נדל"ן בנוסף להיותו יזם הייטק. פרויקט X הוא החממה היזמית בה צמח לכזה. 

56226034 10219110268457077 25084404304969728 o
אורן (מימין) בסגירת עסקה באוהיו

"מי שבא 'רעב' יקבל את כל התמיכה והכלים" 

פרויקט X החל את דרכו ב-2012 והוא תוכנית הזנק מובילה לליווי והכשרת יזמים, דרך מיקוד בתחום הנדל"ן. ארבעה אנשים – שלושה ישראלים ויהודי-אמריקאי אחד – שחברו כדי להקים את החממה שמצמיחה יזמי נדל"ן, משלב הלמידה ועד לסגירת העסקה הראשונה ועוד הרבה מעבר. 

"אני עובד בהייטק הרבה שנים והגעתי לפרויקט עם המון מוטיבציה ורצון לעשות ולנצל את השיטה, המתודולוגיה והסביבה התומכת, באופן שתביא אותי היום למקום שבו אני נמצא"

תומר קלימי

לפני כשלושה עשורים החל רוברט שמין לבצע פעילות עסקית נדל"נית בנאשוויל, טנסי, שם גדל. מאז, היה מעורב ביותר מ-1,000 עסקאות ב-7 מדינות שונות והפך לאחד המנטורים העסקיים המובילים בתחום. כיום הוא נחשב מומחה ליזמות והשקעות נדל״ן, פרשן פיננסי ב-FOXNEWS ו-CNN, סופר בעל רבי מכר בינלאומיים ומרצה למוטיבציה והשקעות נדל"ן בכל העולם. לפני כשמונה שנים הצטרף שמין לגילעד, אורית וארז, בעלי חברת אודיו-דידאקט ויחד הם הקימו קהילה בינלאומית להכשרת יזמים.

"אני עובד בהייטק הרבה שנים והגעתי לפרויקט עם המון מוטיבציה ורצון לעשות ולנצל את השיטה, המתודולוגיה והסביבה התומכת, באופן שתביא אותי היום למקום שבו אני נמצא", אומר תומר קלימי, בוגר מחזור 19 של פרויקט X. "אני עובד בטוסון, אריזונה. עוסק שם בעסקאות של פליפים, רנטל ודופלקסים. הצוות הישראלי נותן תמיכה מלאה ומי שבא 'רעב' יקבל את כל התמיכה והכלים, אם זה בשיחות אישיות, הדרכה וחניכה".

חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על פרויקט X

העבודה המשותפת של פרויקט X יחד עם רוברט שמין מתמקדת בפעילות עסקית בארה"ב, ישראל, רוסיה וצפויה התרחבות בשנה הקרובה גם אל אירופה. הייחודיות של פרויקט X, מעבר להיותה מונגשת על ידי מומחה בינלאומי עתיר ניסיון, בכך שהיא שונה באופן הלמידה והליווי היזמי והפרקטי. 

בפרק זמן של כמה חודשים אתם תהפכו מתלמידים לכאלה המבססים לעצמם עסק עצמאי צומח בתחום הנדל"ן, כחלק מקהילה של יזמים בארץ ובעולם. המסע הקצר שעליכם לעבור כולל כמה אלמנטים חשובים שיכשירו אתכם.

1. למידה לצד התמחות פרקטית.
ישנן שלוש שיטות לימוד שונות שאותן תלמדו בהתאמה אישית והן יעזרו לכם לפתח חשיבה יצירתית ולהתמקצע בתחום. בזכות השילוב המעשי זה של השיטות הייחודיות בתהליך הלמידה, אתם "תרגישו" את עולם העסקים בצורה מעשית ככל שניתן.

2.ליווי של מנטור אישי.
ההכשרה נעשית בקבוצות של עד 8 תלמידים/שותפים, שבראשן מנטורים מובילים, בוגרי התוכנית ובעלי ניסיון רב בסגירת עסקאות. הקשר שלכם עם המנטור אישי וצמוד לאורך כל הדרך.

3.מפגשי "כיתת אומן" עם רוברט שמין.
מדי כשלושה חודשים תשתתפו בשורת מפגשים אינטנסיביים וארוכים עם היזם הבינלאומי שבהם תחוו חניכה מנטלית ולאחריה תתחלקו לקבוצות עבודה שבהם תקבלו הבנה עמוקה של התהליך מתוך עשייה.

4.טריינר חוזים.
כל חוזה שנחתם עובר בדיקה מעמיקה של טריינר חוזים, שמוודא כי יש לכם נקודת יציאה ללא כל סיכון כספי.

5.חברות בקהילה.
ברגע שתחתמו על העסקה הראשונה שלכם, אתם תצטרפו לקהילת היזמים ותהיו חלק מפורומים מקצועיים שיחשפו אתכם למידע ותכנים מגוונים. כך, בעזרת המעטפת הקהילתית והתוכן המתקדם, תוכלו לפתח את עסקאות הנדל"ן שעשיתם לכדי עסק יזמי צומח ומבוסס.

networking
סשיין נטוורקינג במפגש קהילה - פרויקט X

"WIN-WIN" לכולם

"נדל"ן זה אנשים, זה מה שלקחתי מרוברט", אומר תומר, "לבנות מערכות יחסים ומצב של WIN-WIN לכולם. התוכנית מתאימה למי שרוצה לקחת את חייו שלב קדימה ולנסות לעשות משהו שהוא קצת מעבר. התוכנית הזאת נותנת הרבה מעבר לידע בנדל"ן, אלא מפתחת דפוסי חשיבה למציאת רעיונות חדשים. היא מתאימה גם למי שרוצה להתפתח בכיוונים אחרים".

גם אם בחודשים הראשונים תתקשו, המומחים של פרויקט X ילוו אתכם עד לסגירת העסקה הראשונה וגם אחריה, כדי להבטיח את הצלחתכם. "בשנה הראשונה למדתי את הנושא ובניתי את העסק, בשנה השנייה כבר יש רווחים מאוד יפים", מוסיף אורן, "התוכנית שלי היא בתוך עשר שנים לייצר הכנסה פסיבית מנדל"ן, כך שאשתי ואני נוכל לצאת לסוג של פנסיה. גילעד, אורית וארז מקסימים, כל עזרה שהייתי צריך בתחום המנטלי והפיזי קיבלתי בתוך דקות. רוברט 'קנה אותי' כבר בפעם הראשונה שראיתי אותו ובה הסביר על השיטה. ממליץ לכל מי שרוצה לעשות משהו אחר בחיים שלו ולצאת מהמטריקס, להגיע".

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה

הדרכת נדל"ן בחינם!

הצעד הראשון שלכם בדרך
לחופש כלכלי אמיתי באמצעות נדל"ן