tina featured

בגיל 40 טינה בוסויק עלתה נרגשת אל בימת ההרצאות של TEDxJaffaWomen והגשימה חלום. עוד חלום. אותה הרצאה ב-2019 היא פסגה נוספת אשר כבשה בחייה. נקודת הפתיחה שלה בחיים הייתה רחוקה מאוד מאותן פסגות אישיותו ומקצועיות שהיא כובשת כיום בחייה. טינה נולדה בישראל להורים חרשים, שהתגוררו בשכונת עוני בעיר קטנה. "נולדתי חירשת", היא מספרת לקהל, "לא הייתה תקשורת בינינו בבית, לא הייתה שפת סימנים. היו רק סימנים בסיסים ל'אוכל', 'שינה' ועוד. ההורים שלי לא חינכו אותי. הם לא ידעו קרוא וכתוב. לא שיתפנו רגשות. כשהייתי בת שמונה התערבו שירותי הרווחה ונשלחתי לפנימייה, שבה ילדים נוספים שהוריהם לא מתפקדים. הייתי רחוקה מהבית. תארו לעצמכם ילדה בת שמונה חסרת כישורי תקשורת מגיעה למקום זר. פחדתי".

למעלה מ-30 שנה לאחר המעבר לאותה פנימייה שנראתה כמו כלא, טינה יצרה לעצמה חיים באופן מעורר השראה, והיא כיום יזמית נדל"ן שמשקיעה בארה"ב ומנטורית בתחום. יזם הנדל"ן הבינלאומי, היהודי-אמריקאי רוברט שמין, מכנה אותה "THE AMAZING TINA". מסע חייה של "טינה המדהימה" מעורר השראה. הילדה הדחויה שעברה ילדות קשה, היא כיום אם גאה לשלוש בנות ואשת עסקים מצליחה. 

"תוך כדי קיפול בגדים בחנות דמיינתי איך אני רוכשת בתים" 

"הייתי חסרת אונים", היא מספרת על המעבר מבית הוריה לפנימייה, "הילדות האחרות ראו בי זרה. לילה אחד שפכו עליי מים בזמן שישנתי ובכיתי ללא הרף עד שהותשתי ונרדמתי שוב. התעוררתי שוב כשהם הדביקו לי את השפתיים ושוב שכהן הכו אותי. בכיתי וצעקתי לאבא ולאמא, אבל הייתי לבד. הבנתי שבכי, פחד ותלונות לא יועילו. הייתי צריכה להסתגל. התחלתי ללמוד את שפת הסימנים וניסיתי להבין איך מנהיגת הבנות מובילה את האחרות. בית הספר שלי היה מחוץ לעיר והיו בו ילדים חרשים שידעו את שפת הסימנים. כל מה שלמדתי בפנימייה יישמתי בבית הספר, ניסיתי להתחבר ולאט לאט עם הזמן השתלבתי". 

כשנחשפה לילדי בית הספר שמחוץ לפנימייה, הבינה טינה שיש חיים אחרים. "הם נתנו לי תקווה", היא אומרת לקהל של TEDxJaffaWomen, "העזתי לחלום שיום אחד יהיו לי חיים כמו שלהם. בגיל 15 הייתי צריכה להחליט אם להמשיך לפנימייה אחרת או לצאת ולעבור לבית ספר אחר. לא היססתי לשנייה ובחרתי בחיים אחרים – עברתי לעיר ללא הפסקה, לתל אביב, עיר צבעונית וחיה והרגשתי שנולדתי מחדש. בית הספר שלי היה ליד הים, התחברתי לילדים חדשים והתאהבתי בחיי. חייתי כל יום כאילו אין מחר". 

71079307 10220988738416853 2260388464082026496 o
טינה בהרצאה בערב קהילת פרויקט X

בגיל 18 סיימה טינה את לימודיה וחיה בקרוואן. "במבט לאחור אני למדתי שלושה דברים שעזרו לי לבנות חיים לעצמי: הראשון – הקושי הוא זמני. השני – הקושי הוא יחסי. השלישי – מאבק הוא הזדמנות לרכוש כלים להתמודדויות בעתיד". היא נדדה מעיר לעיר ברחבי ישראל, עבדה בעבודות מזדמנות וטיילה בעולם. "נחשפתי לתרבויות חדשות ולאנשים חדשים. פגשתי גם את אהבת חיי והתחתנו. יש לנו שלוש בנות מדהימות. כשנולדו בנותיי נולד גם חוש האחריות שלי לעתידם. עבדתי באותו זמן בחנות בגדים. שנאתי את עבודתי ושאלתי את עצמי איך אגיע לחירות כלכלית שתבטיח את עתיד הבנות. נזכרתי בתקופת הנדודים שלי והבנתי שקיבלתי מאותם ימים ידע בנדל"ן ושהנושא עניין אותי. תוך כדי שאני מקפלת בגדים בחנות דמיינתי איך אני רוכשת בתים, משפצת אותם ומוכרת אותם, הופכת לבעלת עסק לנדל"ן ומבטיחה למשפחה שלי חוזק כלכלי. החלטתי ללמוד השקעות נדל"ן מעבר לים". 

בשנת 2015 היא הגיעה לכנס הדגל של רוברט שמין, יהודי אמריקאי, שנחשב לאחד המומחים הבולטים בעולם ליזמות ולהשקעות נדל״ן עם יותר מ-1,000 עסקאות ב-7 מדינות שונות. שמין חבר לשלושה יזמים מקומיים – גילעד, אורית וארז – וביחד הם ייסדו ב-2012 קהילה בינלאומית להכשרת יזמים.  

"לך יש תירוץ אחד יותר, אבל תזכרי – זה עדיין רק תירוץ"

מה שמשך את תשומת הלב אליה היה כשביקשה להגיע לכנס עם מתורגמן. בסוף הכנס ביקשה טינה להבין איך אפשר לקבל ליווי לרכישת נכס וביררה פרטים על פרויקט X – תוכנית הליווי ליזמי ולמשקיעי נדל"ן. למחרת טינה התקשרה (עם מתורגמנית) וביקשה לקבל הסבר מעמיק יותר על התוכנית, והביעה את כל החששות שיש לה נוכח המגבלה שלה.

בנוגע לחשש שלה, השיב ארז, מייסד-שותף בתוכנית בישראל, "תראי טינה, לכולם יש תירוצים למה לא: שפה, גיל, מצב משפחתי, חוסר במשאבים וכדומה. לך יש פשוט תירוץ אחד יותר, אבל תזכרי – זה עדיין רק תירוץ".

היא "הקשיבה" לדברים והסכימה שאם היא רוצה להצליח יש לה בסך הכול תירוץ אחד נוסף, שהפך להיות הדחף החזק ביותר שלה. בנוסף, היא לא נתנה לאף קול אחר להיכנס לה לראש ולהניע אותה מההחלטה שלה.

"זה היה מאתגר. אני לא דוברת אנגלית, לא מתמצאת בטכנולוגיה, לא יכולה להרים טלפון ולדבר", היא מספרת בהרצאת TEDxJaffaWomen שהעבירה, "חשבתי מחוץ לקופסה. מה שלא אוכל לעשות בעצמי, יעשו אחרים עבורי. בשיעורי הנדל"ן קיבלנו משימות שבהן נדרשנו להתקשר ואני השתמשתי במתורגמנית , ממש כמו עכשיו שאתם רואים אותי מסמנת ושומעים את המתורגמנית מתרגמת אותי כדי שתבינו״

שיתופי פעולה מנצחים וסגירה של מעל 30 עסקאות

הייחודיות של פרויקט X, מעבר להיותה מונגשת על ידי מומחה בינלאומי עתיר ניסיון, בכך שהיא שונה באופן הלמידה והליווי היזמי והפרקטי. מדובר בתוכנית מבוססת פרויקט, שמטרתה סגירת עסקה מוצלחת לפי השיטה הנלמדת. התלמידים הם חלק מקהילה בינלאומית לומדת ומתפתחת, שכוללת גם התפתחות אישית מעבר להתפתחות כיזמים.

"אני שיתפתי פעולה עם חברי הקבוצה, אני הייתי זו שעליה למצוא משקיעים. כיום, אני יזמית נדל"ן בינלאומית, ומשקיעה בארה"ב. חלום העצמאות הכלכלית הוגשם. אבל מעולם לא הפסקתי לחלום והפכתי למנטורית השקעות נדל"ן לאנשים חרשים ואנשים שומעים". 

התוכנית ממוקדת בשוק הנדל״ן האמריקאי, אם כי רבים מבוגריה מוצאים עצמם מעתיקים את השיטה והעקרונות היזמיים הנלמדים לשווקים שונים בגזרה הבינלאומית ואפילו לתחומים עסקיים שונים לחלוטין מנדל"ן.

טינה התמקדה בלימודים, התעקשה להבין הכול ודרשה תשובה לכל שאלה. היא תקשרה עם מתווכים ואנשי קשר אמריקאים רק דרך מיילים, השיגה מימון, גייסה משקיעים ויצרה לעצמה שיתופי פעולה מנצחים שהובילו אותה לסגור עד היום מעל 30 עסקאות.

81397122 2447506362232548 564195498232119296 n 1

טינה על בימת TEDxJaffaWomen , דצמבר 2019

מנגישה את פרויקט X לחרשים – והופכת למנטורית שלהם

גולת הכותרת של פרויקט X היא מפגשי "כיתת אומן" רבעוניים יחד עם רוברט שמין בישראל. אלו מפגשים בהם התלמידים חווים את רוברט שמין בעיקר בפן המנטאלי ומקבלים השראה לעשייה ולהתקדמות בתהליך. טינה הדהימה את שמין בכוח הרצון וביכולותיה, מכאן הכינוי שנתן לה. 

לאחר שתלמידי פרויקט X חותמים על העסקה הראשונה שלהם, הם מצטרפים לקהילת היזמים והם חלק מפורומים מקצועיים שבהם נחשפים למידע ולתכנים מגוונים. כך, בעזרת מעטפת קהילתית ותוכן מתקדם, טינה ורבים אחרים מפתחים את עסקאות הנדל"ן לכדי עסק יזמי צומח ומבוסס.

כעבור שלוש שנים מרגע שהתחילה, טינה, שכבר הייתה ליזמית נדל"ן מצליחה, פנתה אל מנהלי פרויקט X שוב. כהרגלה, פעלה מתוך חשיבה יוצאת דופן. "תראו", אמרה, "כחלק מקהילת החרשים בישראל אני יכולה לומר לכם שמדובר בקהל סגור שמאוד רוצה לפרוץ, שואף לעצמאות ורבים שנתקלים בסיפור שלי – הם רוצים לדעת איך גם הם יכולים. מה דעתכם להנגיש את התוכנית לחירשים?". 

לאחר כחודשיים הצטרפו 11 תלמידים חירשים מדהימים, אמיצים ופורצי דרך לפרויקט X. כמו טינה, גם הבינו שיש להם בסך הכול "תירוץ אחד נוסף". לכל קבוצת תלמידים בתוכנית יש מנטור אישי ומי המנטור שלהם? נכון, טינה. מנהלי ומייסדי פרויקט X שמחים להיות חלק קטן מהחזון הענק שלה: להנגיש עצמאות כלכלית לקהילת החירשים בארץ ובעתיד גם בעולם.

" כשהייתי מנטורית, אנשים היו ניגשים אליי ואומרים לי שאני עוזרת להם לא רק בנדל״ן אלה גם בפריצת גבולות. ", אומרת טינה. "אני מספרת את סיפורי ומנסה לעזור לכמה שיותר אנשים. החירשות שלי לא עוצרת אותי ולא מגדירה אותי. אם אני צריכה לסכם את חיי במשפט הוא יהיה 'מעיזה לחלום בגדול'. תהיו קצת 'חירשים' לסביבה שלכם והעזו להגשים חלומות גדולים". 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה

הדרכת נדל"ן בחינם!

הצעד הראשון שלכם בדרך
לחופש כלכלי אמיתי באמצעות נדל"ן