Leadership

קשה מאוד להיות מוביל, במיוחד בסביבה של שינויים מהירים. להוביל שינוי בארגון במצוקה אומר שדברים צריכים לקרות במהירות רבה.

כמנכ"ל סידרתי (כותב המאמר, נ.ע.פ.), הובלתי שש חברות שינוי מתמיר במשך 20 שנה, ומצאתי כי מנהיגות אותנטית היא מכפיל של פרודוקטיביות ומנהיג של הצלחה.

העולם של שינויים מהירים ודינמיים, שהיה פעם מוגבל לארגונים במצוקה, הוא עכשיו העולם של כולם. אנחנו בשוק משתנה במהירות הדיגיטלית. עם כל כך הרבה הפרעות, דורות חדשים ועולם מקושר, שבו המידע הוא מצרך, הפרדיגמה של המנהיגות חייבת להשתנות. מודל המהפכה התעשייתית של הנהגת פיקוד ושליטה אינו יעיל עוד.

כדי לאפשר לארגון לשגשג היום, מנהיגים צריכים לאמץ סגנון מנהיגות אותנטי, כזה שמקדם סביבה מעורבת, גמישה וחדשנית, שמאפשר התאמה לקצב השינוי שאנו עומדים בו כעת.

הנה חמשת עמודי התווך של מנהיגות אותנטית:

1. שיתוף פעולה

אתה לא יכול לעשות את זה בעצמך. הכל נע מהר מדי מכדי שיהיה אדם אחד שעושה את הכל. ארגונים צריכים להיות זריזים עם שיתוף פעולה ותקשורת מצויינת.

שקיפות בונה אמון. אם אתה מחובר לצוות שלך ומעוניין באמת השתתפותם ורווחתם, הם יצטרפו אליך במסע שלך. הסיבה פשוטה: אנשים מחזיקים במה שהם עוזרים ליצור.

לאו צ'ו אמר, "מנהיג הוא הטוב ביותר כאשר אנשים בקושי יודעים שהוא קיים. כאשר יעשה את עבודתו, הם יאמרו: "עשינו את זה בעצמנו". זה, מבחינתי, המדד האמיתי לשיתוף פעולה יעיל.

2. חזון

הפילוסוף האמריקאי אריק הופר אמר, "המנהיג צריך להיות מעשי וריאליסט, אבל צריך לדבר את שפת החזון והאידאליסט". כאן טמון האיזון.

חזון ואסטרטגיה ניתן לבנות בשיתוף פעולה, ומנהיגים אותנטיים יכולים לעזור להגדיר את המציאות. אבל אז המנהיג חייב לחיות את הפרדוקס של דבקות בעתיד, ובכל זאת לעסוק במוטיבציה התכליתית והמציאות המעשית של ההווה.

3. אמפתיה

כולנו בני אדם ולכולנו יש פגמים; לכולנו יש ימים רעים. מנהיגים, שמבינים כי הוא או היא מובילה אנשים נורמליים, ולא רק מנהלים את התוצאה, יוצרים כמות עצומה של נאמנות, מעורבות ופרודוקטיביות.

טיפול באחרים כפי שאנו רוצים שיתחייסו אלינו הוא עקרון אוניברסלי שעובד יותר מ-2,000 שנים.
אם אתה יכול ליצור תרבות של כבוד והגינות, תרבות של אמון ולא פחד, הארגון שלך יהיה להשיג דברים גדולים.
לכולנו יש תפקידים שונים, אבל לכולנו יש ערך שווה ויש לכבד אותו ולנהוג בהתאם.

4. יציבות

מנהיג אותנטי באמת צריך להיות מרוכז ומאוזן אם הא רוצה להיות יעיל וגמיש. לעתים קרובות יש להם משהו המאפשר להם לקחת פרספקטיבה רחבה יותר ולשים את החברה ואנשיה לפני הרצונות שלהם.

אנחנו צריכים להיות מודעים ולטפל בעצמנו כדי שנוכל לשרת אחרים בצורה יעילה, שכן זהו המדד האמיתי של מנהיגות כנה אותנטית. אנו מורכבים מגוף, נפש ורוח. כל מנהיג יצטרך להביא עצמו לרווחה כדי להיות בר קיימא בקלחת של מקום העבודה המודרני. הדיסציפלינות האישיות הפשוטות של החיים הן אפילו יותר חשובות כאשר אתה מוביל אחרים.

5. אתי

"אם אתה לא אֶתִי אין לך כלום. אתה לא יכול לקנות את זה. אתה יכול לקבל את כל הכסף שבעולם, אבל אם אתה לא אדם מוסרי ואתי, אין לך שום דבר." דבריו של איש העסקים האמריקאי הנרי קראביס נשמעים קצת קשים ואפילו שיפוטיים, אבל אנחנו יודעים שזה נכון.

ויתור על בחירת המסגרת המוסרית לא יכול לעבוד. מעטים מאוד בוחרים מראש ללכת בדרך של שחיתות או רמאות וברוב המקרים זה בעקבות מעידות ובחירות לא נכונות. ככל שמהר יותר קובעים את הסטנדרטים כך נמנעים מאסון.

יושרה היא אולי לא תמיד הדבר הקל לביצוע אבל היא הדבר הנכון לעשות. לעתים קרובות, זה פשוט לעשות את מה שאתה אומר שאתה תעשה.

אלה המאפיינים שמצאתי אותם כליבה למנהיגות מוצלחת במצבים מורכבים מרובים. קצב השינויים היום משמעותו שכל הארגונים צריכים להטמיע את הגמישות ולהבטיח שהם זריזים מספיק כדי לשרוד ובסופו של דבר לשגשג בעידן הדיגיטלי.

תורגם על ידי נועה ענתבי פינטו.
לקריאת המאמר באנגלית לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה