7 דרכים לשמור על לב בריא

בריאות הלב היא נושא חשוב. יש כל כך הרבה מחקרים רפואיים מהשנים האחרונות  שמלמדים אותנו מה חשוב כדי לשמור על הלב שלנו במצב מצויין.

מומלץ לאמץ את אחד הטיפים הבאים כל שבועיים, כך שתוכלו לאט לאט לבנות הרגלים בריאיים יותר. החדשות הטובות? שכל הרגל כזה יכול להתבצע בפחות משעתיים ולהוסיף שנים לחייך.

1. קח אומגה 3

רשימת היתרונות של אומגה 3 הולך וגובר לאורך השנים. השמנים ההאלו חיוניים לבריאות הלב לטווח הארוך. אנחנו ממליצים 3X3 כלומר – דאג לאכול לפחות 3 חתיכות בשבוע של דג סלמון או פורל ותוודא שאתה מקבל 900 מ"ג של אומגה 3 באמצעות תוספי תזונה.

2. תמוך בבת הזוג שלך

מחקרים מראים שנישואים בריאים טובים ללב שלך. באחד המחקרים שנערכו, מצאו באמצעות סריקות CT כי לאנשים שחשו שיש הם בן זוג תומך היתה פחות הצטברות סידן בקירות העורקים, כלומר הם היו בסיכון נמוך יותר של בעיות לב. אחרים, שהיו יותר אמביוולנטיים לגבי תמיכת בן זוגם, היו בעלי רמת סידן גבוהה יותר.
למרות שברבים מהמחקרים האלו משתמשים בבני זוג נשואים, תוצאות המחקר הן הרבה יותר רחבו ותקפות בכלל למערכות יחסים מעצימות ותומכות.

3. גלה התנגדות (ספורטיבית) פעמיים בשבוע

בנוסף להליכה של 10,000 צעדים ביום, אתה רוצה גם להקדיש זמן לפעילות ספורטיבית קצרה פעמיים בשבוע. המטרה היא לעשות פעילות ותרגילים שיפעילו את קבוצות השרירים הגדולות שלך כמו הרגליים, הגב ושרירי הליבה.

4. השאר את ה BMI שלך מתחת ל-30

הימנעות ממשקל עודף (בעיקר שומן באזור הבטן) היא חיונית לשמירה על הלב שלך.

5. דע מה לחץ הדם שלך

שנה את מה שאתה עושה (כולל תרופות ודיאטה), והמשך לעקוב אחרי המדדים שלך עד שהם יהיו בטווח הרצוי, כי לחץ הדם הוא התורם הגדול ביותר למחלות לב.

6. השאר את רמת הכולסטרול נמוכה

כאשר משהו כמו עישון או מזון לא בריא פוגע בשכבה הפנימית של קירות העורקים שלך, זה יוצר מעיין סדקים בתוך כלי הדם, וגורם לגוף שלך לשלוח כולסטרול רע כדי לנסות ולתקן את הבעיה. לאט לאט השכבות מצטברות, כלי הדם נעשה צר והדם לא יכול לעבור.תעשה כל מה שאתה יכול (באמצעות דיאטה, פעילות גופנית או תרופות) כדי לשמור על כולסטרול LDL נמוך מתחת ל-70.

7. תהנה מסאונה אינרפא-אדומה

במשך 20 דקות 4 פעמים בשבוע. מספר מחקרים מצאו ששהייה בסאונה שכזו (שאגב, הרבה יותר קרירה מהסאונה המסורתית), יכולה להפחית כאבים כרוניים כולל דלקת פרקים, נרמול לחץ הדם ושיפור אי ספיקת הלב.

המאמר תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו. לקריאת המאמר המלא לחץ כאן

אין בכתוב להחליף הנחיות או התייעצות עם רופא.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה