newcon

בשבוע שעבר הבאנו לכם כאן טיפים מהראיון עם עופר מושקוביץ מתוך סדרת הראיונות עם מנטורים מתוכנית הליווי של פרויקט x.

בתוכנית שהתקיימה ב-14/8 השתתף נועם סגל, גם הוא בוגר תוכנית הליווי ומנטור כיום אשר הינו גם בעל עסק להשקעות נדל״ן בחו״ל.


לקבלת ההקלטה והרשמה לתוכנית בשבוע הבא לחצו כאן

ריכזנו לכם כאן 2 טיפים חשובים:

טיפ מספר 1

יש משהו חדש שהיית רוצה לעשות אבל אתה קצת חושש?

לא משנה אם זה בעבודה, בעסק או בחיים האישיים – תמיד כשנרצה לעלות לשלב הבא יצוץ החשש… החשש מ- 'מה יהיה', 'איך זה יהיה', 'מה אם אני אעשה טעויות' ועוד המון כאלה (אנחנו אישית מכירים אותם טוב ).

אם נסתכל קצת לעומק, יהיה קל להבחין שאנחנו לקראת גדילה, וזה בדיוק השלב שבו המוח מתנגד למהלך החדש ורוצה להישאר במקום המוכר והידוע ("איזור הנוחות"), והשאלה שנצטרך להתמודד איתה (כדי להמשיך קדימה ולא לסגת) היא – איך מתמודדים עם הפחד?

אז מסתבר שגם לנדל"ניסט "מצליח" יש לאן לגדול ויש פחדים.

וזה בדיוק הסיפור האישי המדהים ששמענו מנועם סגל במהלך הראיון השבוע. נועם מספר שלקראת סיום תוכנית פרויקט X (אחרי שכבר עשה 3 עסקאות) הופיעה בפניו הזדמנות לגדול, כזו ששמה אותו במקום מאוד לא נוח.

הנה מה שהוא מספר: "ממש לקראת הקצה של התוכנית (פרויקט X), אחרי שכבר עשיתי 3 עסקאות (2 פליפים ועסקת רנטל אחת) בא אלי הקבלן ואמר "מה דעתך לעשות בניה חדשה?" עד אז כמובן לא עשיתי בניה חדשה אבל אמרתי לו "תביא עסקה ונבחן אותי לפי השיטות שלמדתי…" אחרי שבועיים הוא בא אלי עם פרויקט גרנדיוזי: 14 מגרשים לבניה בפרבר באטלנטה!! (זה אומר רחוב שלם שכולו דשא ועצים שעליו אני אבנה מאפס בתי 'סינגל-פמילי').

מיד עלו כל החששות…

אמרתי לעצמי "אולי זה גדול עלי? מה בכלל אני חושב לעצמי?? איך בונים לזה תוכנית עסקית? איך מתחילים? ואם לא יקנו בסוף את הבתים? ואיך ממנים כזה דבר…??" אבל מצד שני משהו בתוכי אמר לי שאני חייב לעשות את זה!

(כדי להפיג את הפחד נועם התחיל לחפש תשובות)

אז באמת כשנכנסתי לתחום הזה רציתי לדעת איך אני בוחן את הדברים, איך אני יודע אם העסקה טובה או לא, בכמה אני אמור לקנות (ואם המחיר טוב), בכמה אמכור ואיך אמכור..?

אז כדי לקבל מושג במחירים ובפוטנציאל העסקה הלכנו (אני והקבלן שלי) כחצי מייל לשכונה הסמוכה, ראינו מה בונים שם, איך בונים את הבתים, מה הגימורים שלהם וכו' וזה נתן לי תחושה טובה והבנה שאם אבנה – הבית ימכר! (וזה גם עזר לי להבין בכמה לקנות ובכמה למכור) מה שרק היה חסר לי זה מחיר הבניה ואת המידע זה הקבלן שלי השלים לי..

ככה שאחרי שקיבלתי את המידע, היו לי את כל המרכיבים שהייתי צריך לדעת כדי לצאת לדרך"


להרשמה לתוכנית הראיונות ׳מהוצאות להכנסות׳ לחצו כאן

הנה מה שאפשר ללמוד מהסיפור שלו לחיים הפרטיים שלנו:

1. כשתרצה לעשות משהו חדש (גם אם יש לך ניסיון בדברים אחרים) – תמיד יצוצו הפחד והחשש מהלא מוכר והלא ידוע. תתכונן לזה, זה קבוע 

2. במקביל לפחדים, שאל את עצמך: "נכון שאני מפחד, אבל האם זה מרגש אותי?" נועם החליט שהוא הולך על הפרויקט הענק הזה כי הלב שלו אמר לו שהוא חייב!

3. השגת תשובות והבנה בנושא שאתה רוצה לפעול בו – יפיגו את הפחד! לכן אל תישאר בחוסר הבנה. תשאל, תחפש תשובות ותפיג את הערפל שאתה נמצא בו (ביהדות אומרים: "אין שמחה כהתרת הספיקות". ברגע שהספק הותר ונעלם – יש רוגע ושמחה)

4. השגת את המידע? – מעולה, צא לדרך! המידע עצמו לבד לא יעשה שינוי, ולכן לא משנה אם זה קורס, ספר, סדנה או תוכנית ליזמות נדל"ן – ברגע שהבנת מה צריך לעשות – צא ותעשה – רק ככה תשיג תוצאות!


להרשמה לכנס הקרוב עם רוברט שמין לחץ כאן>>>

נועם סגל עם הצוות שלו בארה״ב

טיפ מספר 2

איך תוכל להתקדם בטוח (אבל מהר) למטרות שלך?

כולנו רוצים לעשות ולהשיג דברים מהר. בכלל, אנחנו חיים בעידן של 'אינסטנט', רוצים הכל ועכשיו. מן הסתם יש בכך יתרונות (ויש כאלו שיגידו חסרונות) אבל המכנה המשותף לכולם הוא – שכולנו רוצים להתקדם, לצמוח ולהשיג יותר.

מצד שני – כולנו לא אוהבים לעשות טעויות. אם קראת את הטיפ הקודם אז בטח קראת על המגנון שעוצר אותנו מלפעול ומה הנקודות שכדאי לצעוד דרכן כדי לעבור את משוכת הפחד.

אז איך אפשר לחבר את שני הדברים ובכל זאת להצליח? שאלה נפלאה! נועם סיפר שגם בתור יזם בתחילת דרכו וגם בתור מנטור (בתוכנית פרויקט X) הוא ראה את אותם עקרונות להצלחה (כמעט בטוחה) חוזרים שוב ושוב.

"כמעט כולם רוצים לקפוץ לעסקאות הגדולות (עם הרווחים היפים) אבל אם יש משהו שאני ממליץ עליו לכל התלמידים שלי זה – להתחיל במשהו פשוט. אם זו למשל עסקת פליפ (קניה-שיפוץ-מכירה), אז בתור התחלה להתעסק בשיפוץ קוסמטי, משהו קליל כמו החלפת שטיח, צביעה מחדש וכדו'.

למה? כי בעסקאות הללו אתה רוכש המון ניסיון, מכיר את המושגים והשטח.

אני עצמי לא התחלתי ישר בבניה חדשה, אלא התחלתי במשהו צנוע, פליפים פשוטים.

דבר נוסף שאני ממליץ למי שרוצה להצליח (בכל תחום) זה לקחת מנטור או מישהו שכבר עשה את מה שאתה רוצה לעשות. לי אישית (כשעוד הייתי תלמיד בתוכנית) הטריינר עזר מאוד. הוא כ"כ עזר לי, כ"כ קידם אותי…ככה שמישהו שמכוון אותך יכול להעביר אותך המון שלבים קדימה במהירות (וגם לעודד אותך כשצריך). מעבר לכך, כשאתה נעזר במישהו שכבר היה שם אתה יכול לחסוך המון זמן וכסף ולהימנע מטעויות ("מהמורות") שמחכות לך בדרך (ושהמנטור כבר חווה אותן בעצמו).

החיבור של שני הדברים הללו יוצר מצב של "גדילה" צעד-אחר-צעד, שלב אחר שלב, אתה יוצר "צעדים בוני אמון" עם עצמך ועובר תהליך הדרגתי (אך מהיר, בעזרת מנטור) שבו אתה צומח אישית ועסקית. גם אצל התלמידים שלי אני רואה את זה – בהתחלה עסקה של 100,000 דולר היתה נראית גדולה.. אחרי כמה זמן המספר מתגמד והם מתחילים לחפש את החצי מליון, והיום יש לי תלמידים שאני חונך שעושים עסקאות של 800,000 דולר…"


להרשמה ולקבלת ההקלטות של התוכנית הירשמו כאן

עכשיו בוא נשליך את כללי הברזל הללו לחיים האישיים/עסקיים שלך:

1. אילו צעדים קטנים (Baby-Steps) אתה יכול לעשות לכיוון מטרת העל שלך?

בתור התחלה – קח משהו פשוט, כמו שנועם אמר. קח את אותה מטרה ופרק אותה ממש לגורמים. משימות ואז תת משימות, כאלו שיהיו פשוטות לביצוע. קפיצה למדרגות גבוהות בסולם רק יכולה לגרום לך ליפול.

לך על משהו שמצד אחד יגרום לך לגדול אך מצד שני לא רחוק מדי מהישג ידך. ככה תעבור שלב אחר שלב, כשאתה בוודאות גדל.

נכון שזה נשמע לאט, אבל מי שפועל במרץ – מתקדם! (ובשביל זה יש גם את סעיף 2 )

2. מי יכול לשמש כמנטור בהתקדמות שלך? מי כבר השיג את מה שאתה חפץ בו?

כמו שאמרנו למעלה (וזה דבר די ידוע) – מנטור או מאמן צמוד או אפילו חבר או קרוב משפחה – יכול לחסוך לך שנים של טעויות ועוגמת נפש.

אל תתעצל ואל תוותר על השלב הזה – מצא מישהו שיכול ללוות או לחנוך אותך בדרך. ("..מישהו שמכוון אותך יכול להעביר אותך המון שלבים קדימה במהירות.." – ציטטנו את נועם)


להרשמה לכנס הקרוב עם רוברט שמין לחץ כאן>>>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה