business 891339 1280

אתה בטח מכיר את זה – שני אנשים יעמדו מולך, יספרו לך שיש להם רעיון לעסק או מיזם וידברו בהתלהבות עם אש בעיניים. אחרי חודש – לאחד יש משהו ממשי ביד והשני….עדיין עם הרעיון (או מקרקר לכולם על הרעיון הגאוני הבא…).

טוני רובינס פעם אמר שקוראים להם ככה: הראשון הוא היזם (Entrepreneur) והשני הוא זה ש-"רוצה להיות" יזם Wantrapreneur).

איזה מהם אתה?

(בהמשך הכתבה: 8 תכונות שיזם מצליח צריך)


הנה חבילת יזמות שתיקח אותך צעד-צעד להקמת עסק נדל"ן משלך>>

הרבה קוראים את זה כרגע ומרגישים צביטה בלב… כי זה לא נעים! כל אלו "שרוצים" להרים עסקים שיש להם רעיונות "גאוניים" למוצר/שירות ושהולכים להביא את האקזיט הבא "אם רק היה להם…"(כסף/זמן/קשרים/ידע..)

ושלא תבין לא נכון – הם רוצים להשקיע בנדל"ן חשוב להם ליצור עוד הכנסה והם כבר קראו הכל, היו  בסדנאות, הם "מפוצצים בידע" ותוצאות? – כלום!

photo from Pixabay

כל יזם מצליח יגיד לך שטעויות הן הדרך הטובה ביותר לגדל עסק מצליח… ושהדרך היא פשוט לעשות טעויות. 

אבל ישנה טעות אחת שפשוט אסור לך לעשות ורוברט שמין חוזר עליה בכל הרצאה שלו והיא: ״לא לנקוט פעולה!״

Stop Theorise, Analyse and Paralyze Yourself

או בעברית פשוטה: תפסיק לדבר תיאוריות יפות, לנתח יותר מדי ולשתק את עצמך מעשייה…. וכמו ש"NIKE" אומרים: Just do it! כי "רוצה להיות" יכול להפוך ליזם אמיתי!

זה תהליך (ואפילו סוג של "כואב"), כי זה דורש לשנות חשיבה לשנות הרגלים, לשנות סביבה וחברים ולעשות פעולות בלי הפסקה גם כשמפחיד אבל התגמול הוא מדהים! מקבלים אדם עצמאי עם חשיבה יזמית ממוקדת פתרונות ויכולת ליצור "יש מאין", גם כשקשה… וכמובן – עסק אמיתי עם עסקאות אמיתיות וכסף אמיתי.


אם גם אתה רוצה להפוך ליזם נדל"ן, לחץ כאן ותתחיל תכלס לעשות>>

אז אילו תתכונות צריך יזם מצליח?

1. תשוקה ומוטיבציה

יש הרבה מאוד דברים שמאפיינים יזם מצליח אך תשוקה ומוטיבציה הם שני הדברים הכי חשובים.

  • האם אתה יכול לעבוד על משהו שוב ושוב מבלי להשתעמם?
  • האם יש משהו שמצליח להשאיר אותך ער מאוחר בלילה כי עדיין לא סיימת אותו?
  • האם יש משהו שיצרת ואתה רוצה להמשיך לעבוד עליו כדי לשפר אותו?
  • האם יש משהו שאתה כל כך נהנה ממנו שאתה רוצה להמשיך לעשות אותו עד סוף ימי חייך?

יש שלבים שונים מרעיון ליישום, החל מבניית אב טיפוס ועד הצגתו למשקיעים פוטנציאליים, והצלחה היא פונקציה של תשוקה ונחישות.

2. לא מפחד לקחת סיכונים

יזמים הם נוטלי סיכונים, מוכנים לצלול עמוק לתוך העתיד של חוסר ודאות. אבל לא כל נוטלי הסיכון הם יזמים מוצלחים.

מה מבדיל יזם מוצלח מהשאר מבחינת הסיכון? יזמים מצליחים מוכנים לקחת סיכון עם זמן וכסף על  דברים שהם לא ידועים, אבל הם גם שומרים על משאבים, יש להם תוכניות חלופיות והם מוכנים להתמודד עם הלא ידוע.

כשהוא עושה הערכת הסיכון, יזם מוצלח ישאל את עצמו: "האם הסיכון הזה שווה את העלות של הקריירה, הזמן והכסף שלי?" וגם: "מה אעשה אם הסיכון הזה לא ישתלם?"

3. אמונה עצמית, עבודה קשה ומשמעת

יזמים מאמינים בעצמם. הם בעלי בטחון עצמי ומחוייבים לפרויקט שלהם. ההתמקדות האינטנסיבית שלהם באמונתם ברעיון שלהם עלולה להתפרש כעקשנות, אך זו הנכונות לעבוד קשה ולהפריע לסיכויים שיצליחו.

4. הסתגלות וגמישות

להיות נלהב ומסור זה חשוב, אבל חוסר גמישות לגבי הלקוח או צרכי השוק יובילו לכישלון.

זכור, מיזם יזמי הוא לא רק מה שאתה עושה טוב, אלא גם יודע להפוך את זה לעסק מצליח. יזמים מצליחים מקשיבים להצעות אופטימיזציה או התאמה אישית שעשויות לשפר את ההיצע שלהם ולהגדיל את כמות הלקוחות המרוצים תוך כדי מענה לצרכי השוק.


אם אתה מזהה את התכונות האלו אצלך, לחץ כאן ותתחיל להרים עסק נדל"ן משלך>>

5. ידע במוצר ובשווקים

יזמים מכירים את המוצר שלהם מכל הכיוונים. הם גם מכירים את השוק. רוב אלו שמצליחים יוצרים משהו שלא היה קיים או משפרים משמעותית מוצר קיים אחרי שחוו תסכול עם האופן בו הוא עבד.

אם היזם לא מודע לשינויים בצרכי השוק, למתחרים שעושים מהלכים בעצמם או לגורמים חיצוניים אחרים, אז גם המוצר הטוב ביותר יכול להיכשל.

6. ידע בניהול כסף

לוקח זמן עבור כל רעיון יזמי להרוויח כסף. עד אז ההון הוא מוגבל ויש להשתמש בו בתבונה, בין אם זה הכסף של היזם ועוד יותר אם הכסף הוא ממשקיעים.

יזמים מצליחים מתכננים גם את החובות/השקעות שלהם בתבונה ודואגים גם לכסף/מימון בצד לדברים לא צפויים. גם לאחר שהשיג מימון, יזם מצליח שומר על תזרים מזומנים שוטף כי זה אחד ההיבטים החשובים ביותר של עסק.

7. תכנון יעיל

יזמות היא בניית עסק מ-ם תוך כדי ניהול משאבים מצומצם (כולל זמן, כסף ומערכות יחסים), מה שדורש תכנון טוב.

יחד עם זאת, לנסות ותכנן יותר מדי הכל ולהיות מוכנים לכל תרחיש עם פתרון עשוי למנוע מאיתנו לקחת אפילו את הצעד הראשון (בדיוק כמו בנדל"ן…). ליזם מצליח יש תוכנית עסקית יציבה אבל הם עדיין יכולים להתמודד אפשרויות בלתי צפויות.

8. הקשרים הנכונים

אנשים רבים מוצאים נחמה משותפת עם חברים ששמחים להתלונן כמעט על כל דבר כמו "האטה גלובלית", ביקושים ירודים ותחרות לא הוגנת. אבל זה לא ישפר את השורה התחתונה!

יזמים מצליחים יגיעו אל מנטורים/מדריכים עם ניסיון ורשת רחבה של קשרים כדי לקבל עצה יקרה מפז. אם אין להם את הכישורים הטכניים או השיווקיים, הם ימצאו מישהו שכן יש לו כישורים כאלו ושיבצע אותן כדי שהם יוכלו להתמקד בגידול והרחבת העסק.


לחבילת היכרות עם הצד המעשי (והרווחי) של עולם הנדל"ן לחץ כאן>>

כפי שאתה רואה, לא חסרות דרכים לאתר הזדמנויות. הן נמצאות פה מסביבך בכל מקום, כל הזמן. צריך רק להרים את הראש, להגדיר זמן ספציפי שבו אתה עושה את זה (25 דק' ביום זה מספיק בהחלט!), לבחור דרך אחת או שתיים מהרשימה למעלה ולהתחיל לזוז!

אם בא לך להכיר עוד טונות של אסטרטגיות, שיטות ודרכי פעולה מוכחות שיאפשרו לך לעשות נדל"ן רווחי ומהר,
הכנו לך חבילת intro שתכניס אותך מהר למים העמוקים של העסק הזה, עם הבנה מא' ועד ת' מה ואיך עושים

לפרטים והרשמה לחץ כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה