daydream

יכול להיות שהבעיה הנפוצה ביותר של אנשים עם כל נושא ההתפתחות האישית ויצירת שינויים חיוביים היא שזה מרגיש עבורם כמו חלומות בהקיץ. בהתחלה התחושה היא של התרגשות ושמחה ואז… הרגשות האלו מתפוגגים ושום דבר לא באמת קורה.

החיים ממשיכים כרגיל. הכל נשאר אותו דבר: הבריאות, המצב הכלכלי וגם מערכות היחסים שלנו עם אחרים ועם עצמנו. זה בהחלט מתסכל. אני יודע.

From pixabay

נהגתי לקרוא על התפתחות אישית כמעט בכל תחומי החיים החשובים. אבל זה כנראה לקח לי חודשים או שנים כדי להתחיל עם ביצוע כל השינויים החיוביים האלה.

למה?

זה היה מאוד לא נוח. היה לי הרבה יותר נוח להישאר כפי שאני ולהמשיך לחלום מאשר לבצע את השינויים האלו, שנראi לי מאוד גדולים.

אז מה אפשר לעשות כשאנחנו תקועים באזור החלומות בלבד? הפתרון הטוב ביותר שמצאתי כדי להתחיל להפוך את החלומות למציאות היא ללכת בצעדים קטנים.

שינויים גדולים ושאיפות ענקיות הם כמובן מעוררי השראה ויחד עם זאת הם הרבה פעמים מפחידים אותנו.

אז השלב החשוב ביותר הוא להתחיל לנוע, במיוחד כשאנחנו רק מתחילים להכיר את עולם ההתפתחות האישית. להסיר לחץ ולהנמיך ציפיות. זה לפחות מה שעבד ועדיין עובד הכי טוב בשבילי.

במאמר זה אני אשתף איך לעשות את זה בשתי דרכים פשוטות.

1. תתחילו בצעד אחד קטן

אני חוזר על כך מספר פעמים ויש לזה סיבה טובה. זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר להפחית לחץ וציפיות שעשויים להיות לך כשאתה מתחיל לפעול.

למשל, להתקדם צעד אחד ולהתמקד בצעד הזה זו דרך מצויינת להיות פרודוקטיבי יותר בבית הספר או בעבודה.

אבל זה יכול לשמש כמעט בכל תחום בחיים. אם אתה רוצה:

להיות נחמד יותר ולשפר מערכות יחסים אתה יכול להתחיל פשוט בלתת מחמאות קטנות.

– להיות בעל יכולת הקשבה טובה יותר
כל מה שאתה צריך לעשות זה שיחה אחת ביום ולהתמקד רק באדם שיושב מולך.

From picjumbo

– לחיות בבית פחות מבולגן אז פשוט קח 5 דקות בכל יום והתמקד במדף הספרים או מגירה בארון וסדר אותם.

ואז, כדי לייצר שינוי, עשה אותו הדבר ביום למחרת, וביום שאחריו וכך הלאה. אם אתה רוצה לעשות את הצעד הראשון לשינוי כלשהו, התחל היום. 'יום אחד' נהיה בקלות משהו שלעולם לא מגיע או נמצא מאוד מאוד רחוק בעתיד שלנו. אל תעשה את הטעות הזו.

ואם הצעד הראשון שבחרת לעשות עדיין נראה לך גדול ומאיים, אז תחשוב על צעד קטן יותר. צור לעצמך התחלה קלה ככל האפשר אבל תתחיל.

2. תדאג רק להיום

כאשר אתה מרגיש מבוהל, עייף ורוצה להפסיק או לחזור להרגלים הישנים שלך, עצור לרגע.

תנשום.

ואז, צמצם למינימום את המיקוד שלך. אל תתבונן קדימה כי אז תראה את כל הדברים שיש לך עוד לעשות כדי להגיע ליעד או למטרה. וזה עשוי להיראות רחוק ומאיים.

במקום זה, לך צעד אחורה והתמקד בעשייה שעליך לבצע היום בלבד. לא יותר מזה. מחר יגיע בזמן שלו. ואז, תתטפל בדברים בזמן שלהם. לא יותר מזה.

אני מאוד ממליץ לנהל את היום שלך בצורה הזו באופן קבוע – צר ככל האפשר. נכון, אתה צריך לתכנן ולחשוב קדימה. לכן עשה זאת בתחילת השבוע או בתחילת היום. אבל אחרי זה התמקד שוב במדויק בדברים שעליך לעשות כדי להפוך את עבודתך ואת חייך לקלים יותר, נטולי מאמץ.

התמקדו היום רק בצעדים הקטנים ובעתיד תגיעו רחוק מאוד.

From picjumbo

תורגם על ידי נועה ענתבי פינטו.
לקריאת המאמר באנגלית לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה