2

"מה יש לכם לחפש שם??"

זו שאלה ששמעתי לא פעם. ואת האמת, אני מבין גם למה הם שואלים.

תוך כדי כתיבת שורות אלו נמצאים להם על המטוס בדרך לחוף השנהב צמד מופלאים:

מנהלת הפעילות הבינלאומית ומנהל ההדרכה של פרויקט X.

ולגבי השאלה, הנה לקט אמונות מגבילות שנתקלתי בהן:

  1. תזהרו, זה אפריקה.יעבדו עליכם,
  2. עם מי יש לעבוד שם???
  3. זה לא רחוק מדי?
  4. זו מדינה מאוד מסוכנת
  5. כל החוף שם מלא בחיזבללה

ועוד…

אז ברשותכם אשתף ב-4 שיעורים מתוך רבים שלמדתי בדרך לחיבור המיוחד הזה אשר הבשיל, כך שבימים אלו ממש פתחנו שם מחזור ראשון של "פרויקט X אפריקה" 🙂

  • שיעור 1 – קחו את העבר כהשראה לעתיד לא כבסיס לטראומה

שנכנסנו לשיתוף הפעולה באפריקה, באופן טבעי ישב לי בראש שיתוף פעולה אחר שעשינו על הגלובוס. למדתי בו המון אך לא הכל היה הכי נעים ומוצלח לאורך הדרך, ואוטומטית המוח שלי הזהיר מפני אותם דברים – ולעיתים אף ניסה להשפיע ולקחת אותי להחלטות על בסיס דברים בהם טעיתי או לא דייקתי בשיתוף הפעולה ההוא. 

זה מסוכן, לא הוגן ולא נכון. העולם מלא באנשים שונים בתרבויות שונות ואין האחד דומה למשנהו,אפשרו להזדמנויות להגיע אליכם "נקיות". אין זה סותר שיש להפיק לקחים ולהפעיל חושים, אך הטעויות שבדרך הן ההשראה לעתיד.

  • שיעור 2 – לפעמים הדרך הארוכה היא הקצרה

הלמידה הבין לאומית שלנו מתחת לפני השטח מתפתחת כבר שנים. עשינו הרבה לאורך הדרך במדינות שונות, אסור לפחד מהדרך וצריך ללמוד להתאהב בפעולות קטנות עם השפעה מהירה על מנת לבנות שיטות גדולות שעובדות כמו מכונה.

כל הנסיונות בונים אותנו כיזמים, כאנשי מקצוע וכמנהלים, כך שאנו הופכים טובים יותר. 

הדרך הארוכה הזו היא הקצרה באמת, כי לאחר שעוברים מפיילוט להרצה משמעותית – יכולת עליית הקצב ושמירת האיכות היא דרמטית.

תמונה מאירוע ההיכרות לקראת המחזור הראשון. פרויקט X אפריקה

  • שיעור 3 – כשיש שליחות אין לבד. מצאו את השותפים הכי טובים, הם בטוח קיימים.

מודה, לא פעם הפעילות המתרחבת של המותג פרויקט X הורידה לי פעימה והדירה שינה מעיני.

כל מקפצה משמעותית באה עם האתגרים המיוחדים שלה, אך תמיד הקפדתי להזכיר לעצמי שזו שליחות ואין כאן "רק" עשיה עסקית. התוכנית הזו משנה את כל המבט על החיים, היא מאפשרת לצמוח, לחיות נכון יותר, מרווח יותר, היא מאפשרת להתפתח ולהאיר בכל אחד ואחת את האור המיוחד שלו, היא מאפשרת לפרוץ! 

זה שווה! ואם זו שליחות, אין לי ספק כי בורא עולם יסייע בידי לא לרוץ לבד, אלא עם אנשים טובים ונהדרים יחד, לעבר כל מטרה ומטרה. 

כך היה גם כאן. לפני מספר חודשים הכנסנו לפעולה את גלית לוי מיכאלוביץ' כמנהלת הפעילות הבינלאומית. חודשים של בישול מרשים ויסודי בהובלתה, עם כל כך הרבה חן, הבשילו לכדי "סניף חוף השנהב" (וכפי שאמרתי מעלה – עוד הרבה בדרך, אך לא נפרט כאן). 

אני יכול לחלק את ההתפתחות ברמה הבינלאומית בחברה בבירור: עד היום שהיא הגיעה ומהיום שהיא הגיעה. לא אשכח גם את רן גלעד המופלא שעוזר לנו יום יום להבין תרבות חדשה ויחד ממשיך לסלול עוד ועוד נתיבים וכמובן את צוותי  ההדרכה, הטכנולוגיה וההפקה…בקיצור, עשו לעצמכם טובה -. אתם חשים שאתם בשליחות? תתפללו שיסתייע בידכם לבנות צוות טוב סביבכם. השליחות תאיר עצמה במכפלות אדירות.

  • שיעור 4 – יותר הקשבה ופחות דיבורים יביאו יותר גמישות והבנה מהירה.

תהליך ההתקשרות הזה הצריך מאיתנו לא מעט הקשבה.

הקשבה כי יש כאן תרבות חדשה, הקשבה כי יש כאן מנטליות והרגלים שונים מאוד, כי יש כאן קצב שונה, צרכים שונים ועוד המון נקודות. 

לעיתים הנטייה שלנו בשיח היא להיות במקום שחשוב לנו שיבינו את מה שאנחנו רוצים להעביר, אך אני מגלה שוב ושוב בחיי כי הדרך הטובה ביותר להסביר – היא להקשיב טוב. הקשבה היא המקצוע החשוב ביותר בחיים. כשמקשיבים, מבינים טוב ומהר יותר מה בכלל צריך להסביר וכיצד. כשמקשיבים נכון יותר, יודעים כיצד להסביר וכיצד להוביל למקום בו אנו רוצים להיות, עם כמה שפחות חיכוכים. הקשבה היא סוד הקסם.

למדתי ולומד עוד המון מכל שלב בהתפתחות הגלובלית המרתקת הזו.

אין ספק כי זכו חברי קהילת פרויקט X הבינלאומית וזכיתי אני להיות חלק מהדבר הגדול והמיוחד הזה.

מברך שנזכה כולנו לחיות חיי שליחות בכל מקום ובכל זמן ולהדביק בכך כמה שיותר סביבנו.

אסיים בהזמנה חמה לכל המעוניינים להגיע ולהצטרף אלינו לסמינר הקרוב עם רוברט שמין ולאפשר לעצמכם גם הכנסה נוספת מתגמלת מנדל"ו וגם לקחת חלק בקהילה שחיה ופועלת יחד מתוך שליחות.

>> כל הפרטים בלחיצה כאן

]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה