scrabble 931988 1280

סקוטר בראון (Scooter Braun) דורג אחד מ -100 האנשים המשפיעים ביותר של מגזין טיים בעולם. מייסד פרויקטי SB, מנהל כוכבים כמו ג'סטין ביבר, אריאנה גרנדה, מרטין גריקס, קניה ווסט ועוד.

לאחרונה הוא התראיין אצל לואיס האוז (Lewis Howes) בנושא הצלחה בעסקים ובחיים. לרובנו אין את הזמן להאזין או לצפות בתוכן ולכן ריכזנו עבורכם את שיעורי הזהב בקצרה:

1. שימו את המשפחה שלכם במקום הראשון אם יש לכם זמן לקבוע פגישת עבודה או כל פעילות אחרת, יש לכם זמן ביומן לקבוע עם המשפחה שלכם. שימו ביומן זמן סגור למשפחה. מה החוכמה שיזכרו אתכם כאנשים מצליחים אך אתם והמשפחה שלכם לא תהנו אחד מהשני. בראון: "יש לי צמיד שאומר 'אבא של ג'אגר'  ואני אשיג את השלב הבא בחיים כשיקראו לי אבא של ג'אגר במקום סקוטר בראון".

2. תהיו אנשים בעלי יושרה – כשהייתי בן 14 אבא שלי תפס אותי לשיחה ואמר לי "אני רק רוצה שתדע שאני יודע שאתה שקרן. תפסתי אותך  בכמה שקרים לבנים. אתה ממש טוב בזה". שאלתי אותו אם אענש על כך והוא ענה "לא הפעם אבל אני רוצה להגיד לך דבר אחד: בגלל שאתה משקר כל כך טוב אתה כנראה תעבור את החיים ותהיה אדם מצליח. אבל אתה תמיד תדע שאתה שקרן. או שתבחר ללכת בדרך אחרת, אולי קצת קשה יותר, אבל תמצא את אותה הצלחה שכאתה יודע שאתה אדם של יושרה". אחרי לילה של שינה אמרתי לו שאני בוחר ביושרה.

3. טפחו אינטרקציות אמיתיות – המעגל שלי כולל כמה מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם. הם כולם סובלים מדי פעם מדכאון. ה-DNA שלנו הוא לשרת ולהתחבר, לא להיות נערץ. המחקר הארוך ביותר של הארוורד, שנמשך 75 שנים, מצא שהגורם מספר אחת לחיים ארוכים הוא אינטרקציות אמיתיות עם אחרים. לא כסף, כוח או תהילה. פלטו , הפילוסוף היווני אמר "תהיה הנחמד, כל אחד שאתה פוגש נלחם בקרב קשה". כשאתם נואמים או מדברים עם מישהו, צרו קשר עין אמיתי. אם מישהו מבקש את עזרתכם ואתם עסוקים, תגידו את האמת ' אני מתמודד כרגע עם כמה דברים, תן לי לחזור אליך' ותחזרו אליהם.

4. תבנו עושר אמיתי – כשהייתי ילד לא דיברתי על כסף עם ההורים שלי. אבל דיברנו על עושר. אבא שלי תמיד אמר לי 'אם מישהו שואל אותך אם אתה עשיר, תגיד כן – אני עשיר באהבה ויש לי את כל מה שאני צריך'. בגיל 20 רציתי להיות ביליונר. בגיל 22 הבנתי שזה קשה להרוויח $10,000.אדם שהערכתי נתן לי מספר שאני צריך להגיע אליו כדי להגיע להצלחה. לא הייתי אפילו קרוב. בגיל 27 עברתי את המספר הזה אבל הייתי מדוכא והרגשתי מרוקן. "תחשבו על כל הפעמים בהם הייתם מאושרים. יישמו עוד מהדברים האלו בחיים שלכם. העושר הוא חלק מהעבודה שלכם. האושר הוא הזמן שאתם לוקחים כי העבודה שלכם אפשרה לכם את החופש הזה".

5. הגשם את חלומותיך – המוטו של החברה שלי הוא 'תן השראה לעולם לנסות" (“Inspire the world to try”). התחלתי את העסק שלי כשהייתי בקולג' והציונים שלי סבלו כתוצאה מכך. היועץ האקדמי שלי סיפר לי על תרומה גדולה שהגיעה לקולג' מאת רוברט וודרוף, ראש קוקה קולה בין השנים 1923 ל-1984. חשבתי שהיועץ מנסה לעזור לי למצוא דרך להיות יזם בזמן שאני לומד. ואז הוא אמר 'הסיכוי של להיות רוברט וודרוף הוא אחד למיליון. תתמקד בלימודים שלך'. באותה שניה הכל התחבר. אמרתי לו 'תודה, אני יודע מה עלי לעשות. אני עוזב את הלימודים'. הדבים שלו פשוט גרמו לי ללכת אחרי החלומות שלי. 'לרדוף' אחרי מה שמצופה ממך בחיים הוא לא מספק. לא משנה מה הדבר הזה שמעכב אותך, לך אחרי חלומותיך. המחר אינו מובטח לאף אחד. במקרה הכי גרוע, תכשל. אף אחד לא שם לב. תמשיך לנסות.

6. כשלון הוא רק עצירה למנוחה – הכשלון היחידי הוא רק כאשר אתה מרים ידיים. אנשים היו עומדים בתור לאיצטדיון היאנקיז אם הם היו יודעים שיוכלו לזכות במיליון דולר אם יעשו הקפה שלמה. הרוב ינסו, יישמעו את צעקות הקהל ופשוט ילכו. חלק ינסו כמה פעמים, ישמעו את צעקות הקהל ואז ילכו. אדם אחד ימשיך לנסות שוב ושוב למרות צעקות הבוז של הקהל. בסופו של דבר הוא יצליח. כולם יזכרו אותו כאלוף ולא כ'אידיוט' שניסה מיליון פעם. זה נגמר באמת רק כשחייך נגמרים. עד אז אל תפסיקו לנסות.

7. הכירו רגשות – אל תוותרו על הרעיון שאנשים הם טובים. נהיינו כל כך שיפוטיים וביקורתיים ואנחנו מצפים לרע ביותר מאנשים. אם אני לא מסכים עם מישהו, אני לא אגיד לו 'זה מטופש. למה אנחנו מנהלים את השיחה הזו?'. אם אעשה זאת האדם השני ייכעס וייסגר בפני. לא תהיה שיחה או תקשורת. התגובה הטובה ביותר תהיה 'אני לא מסכים איתך או אפילו מבין אותך אבל אני מכבד את מה שאתה מרגיש. למד אותי. עכשיו כשאני מכבד את זה בבקשה הסבר לי את נקודת מבטך'. אי אפשר לצעוק על מחשב שלא עובד שהוא מקולקל. הוא צריך תכנות מחדש. אתה צריך להבין את הבעיה ולדבר עם המחשב בקוד שהוא מבין. כך צריכים להיות בני אדם – הם צריכים לדבר אחד עם השני בשפה משותפת. צעקות לא פותרות דבר.

8. תדאגו שתיבת המייל שלכם תהיה ריקה – תדאגו למחוק מיילים שאתם לא צריכים, לשים בארכיון, בתיקיות מסודרות, כוכית להמשך טיפול אבל שלא יישאר לכם דואר שלא קראתם. לפעמים אני מגיע ל-2,000 אימיילים והודעו ביום ואני מקפיד לשמור על תיבה נקייה.

9. יצרו זמן לחדשנות והתחדשות – יש לי זמן של 'כלום' ביומן. זהו זמן פנוי מוגדר מראש למחשבה. זה הזמן שבו מתרחשת החדשנות האמיתית. זה לא משנה אם יתקשרו אליכם או יחפשו אתכם דחוף, אל תוותרו על הזמן החשוב הזה. כשעסק הופך להיות שאנן בסופו של דבר הוא ימות. זה לא משנה מה גודל העסק שלכם, תמיד תדאגו לחדש.

לקריאת המאמר באנגלית לחצו כאן
תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי-פינטו

DSC00772
נועה ענתבי-פינטו, מנהלת רוברט שמין בישראל.
אשת נדל״ן ויזמית. יועצת להתפתחות אישית ויצירת מציאות רצויה.
ליצירת קשר מוזמנים לשלוח לי מייל [email protected]

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה