manage time 1

זמן הוא משאב יקר, במיוחד בניהול של עסקים. אין לנו יותר מ-24 שעות ביממה. חלק מהיזמים מתייחסים לעובדה הזו בצורה של מיקוד ופוקוס, בעוד שאחרים נלחצים ונבהלים.

האם אתה שייך לקבוצה השנייה? ובכן, אתה לא צריך להיות שם. עם הגישה הנכונה, אתה יכול לעבוד ביעילות, באופן פרודקטיבי וגם ללא לחץ ומתח.

הנה 7 טיפים שיעזרו לך לנהל את הזמן שלך נכון:

דע את המטרות שלך

ודא שאתה מבצע פעילויות התומכות ביעדים העסקיים שלך, גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. כל השאר הוא פוטנציאל לבזבוז זמן.התוכנית היומית שלך צריכה להיות סביב עבודה על משימות ופעילויות הקשורות ישירות ליצירת הכנסות וגידול העסק שלך.

נהל את סדרי העדיפויות בתבונה

סטיבן קובי , מחבר הספר  First Things First,  מציע כלי ארגוני עבור רשימת מטלות שלך מבוסס על כמה משימות חשובות ודחופות.

הסתכל על המשימות שלך לאורך היום ומקם אותן בהתאם לקטגוריות הבאות:
– חשוב ודחוף: משימות שחייבות להיעשות. עשה אותן מיד.
– חשוב אבל לא דחוף: משימות שנראות חשובות אך כשאתן בוחן אותן שוב, הן אינן כאלו. החלט מתי לבצע אותן.
– דחוף אבל לא חשוב: משימות שמייצרות הכי הרבה "רעש", אבל ברגע שביצעת אותן, יש להן מעט או בכלל אין להן ערך. העבר אותם למישהו אחר אם אפשר.
– לא דחוף ולא חשוב: משימות בעדיפות נמוכה שעוזרות לך להרגיש "עסוק". עשה אותן אחר כך.

רשום 3-4 משימות "חשובות ודחופות" שיש לטפל בהן היום. ברגע שהשלמת כל אחת מהן, הורד אותן מהרשימה שלך. זה ייתן לך תחושה של הספק וזה יכול להניע אותך להתמודד עם משימות פחות חשובות.

פשוט תגיד 'לא'

אתה הבוס. אם אתה צריך לסרב לבקשה כדי לטפל במה שחשוב באמת ודחוף, אל תהסס לעשות זאת. כנ"ל לגבי כל הפרויקטים או הפעילויות שקבעת והם לא מובילים לשום מקום: תהיה מוכן לעבור למשימות פרודוקטיביות יותר. למד מהניסיון כדי למנוע בזבוז זמן מאוחר יותר.

תכנן מראש

אחד הדברים הגרועים ביותר שאתה יכול לעשות הוא לקפוץ לתוך יום העבודה ללא מושג ברור על מה צריך לעשות.

הזמן שאתה מבלה כדי לחשוב קדימה ולתכנן את הפעילויות שלך הוא טריוויאלי לעומת הזמן שתאבד בקפיצה מדבר אחד למשנהו (ורק לעתים רחוקות השלמת דבר).

בהתאם לאישיות שלך, נסה אחת מהאפשרויות הבאות:

– בלילה שלפני: בסוף היום, קח 15 דקות לנקות את השולחן שלך ולארגן רשימה של המשימות הכי מיידיות לביצוע. זוהי טכניקה גדולה של שחרור לחץ, ותרגיש טוב יותר לשבת ליד שולחן נקי בבוקר.

-דבר ראשון בבוקר: הגע כמה דקות מוקדם יום והכן רשימת סדרי עדיפויות (ראה טיפ מס' 2). זה עשוי להיות החלק הכי פרודוקטיבי של היום שלך.

חסל הסחות דעת

התחל לשים לב למספר הפעמים שמישהו מפריע לך כשאר אתה נמצא בעיצומה של משימה חשובה.  עקוב גם אחר הפרעות שאתה מייצר לעצמך, במיוחד אלו של המדיה החברתית. הטלפון החכם שלך הוא מאוד שימושי אך הוא גם ממכר והוא גוזל הזמן הערמומי ביותר הידוע לאנושות.

יכול להיות שזה יהיה תרגיל קשה ב'כוח רצון' אבל סגור את הדלת וכבה את הטלפון כדי למקסם את הזמן שלך. במקום להיות תמיד זמין, תכנן הפסקה בלו"ז שלך כדי לעבור על מיילים, לחזור לאנשים טלפונית, לדבר עם הצוות וכו'.

האצל סמכויות לעיתים קרובות

אם אתה עושה עבודה נכונה ולוקח עובדים מוכשרים ומסורים, תמיד יש עבודה שהם יוכלו להוריד מהשולחן שלך. הפעלת עסק מוצלח תלויה ביכולתו של בעל הבית לחשוב קדימה ולא להתעסק בפעולות היום-יומיות. חפש הזדמנויות להעביר אחריות על משימות ספציפיות לאחרים בצוות שלך.

דאג לעצמך

דאג לישון מספיק ולשמור על הכושר הגופני שלך. מוח ערני הוא בעל תפקוד גבוה ופחות סובלני לפעילויות של בזבוז זמן.

המאמר תורגם מאנגלית על ידי נועה ענתבי פינטו.
לקריאת המאמר באנגלית לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה