success XyZxHE

הצלחה היא לא משהו שאפשר להשיג בין לילה. זה לוקח זמן, עבודה קשה ומחוייבות.

לכל מנהיג מצליח או יזם, לכל אדם מצליח בכלל, יש את המסע הייחודי שלו. הוא נלחם על מה שהאמין בו והוכיח לכולם שאפשר לשבור את המחסומים ולהתיר את השרשראות שלכאורה כובלות אותו. למרות שהדרך של כל אחד ואחת מהאנשים האלו היתה שונה, היעד היה אחד: הצלחה.

יש הרבה נתונים שמחברים בין מצליחנים שונים. אחד מהם הוא איך הם גדלו והתבגרו לאורך המסע. סטיב סיבולד, מחבר "איך אנשים עשירים חושבים?" ראיין יותר מאלף מיליונרים במשך יותר משלושה עשורים כדי ללמוד מה הוביל אותם להצלחה ולעושר.

התשובה היתה די פשוטה. סטיב למד שזה לא משנה היכן הם נולדו או למי – הדבר העיקרי במסעם להצלחה היה המנטליות שלהם, התמריץ שלהם להשיג את מטרותיהם ולא לתת לשום דבר לעצור אותם. המיינדסט שלהם בלי יוצא מן הכלל הוביל אותם לעושר.

הנה 7 משפטים שלעולם לא תשמעו מאדם מצליח כי הם סותרים את הגישה שלהם שהם בלתי ניתנים לעצירה:

1. אני שונא את העבודה שלי – או במילים אחרות: 'אני שונא את החברה' או 'הבוס שלי אידיוט'.
אחת האיכויות של אנשים מצליחים היא שהם אינם דעתניים לגבי המשרה שלהם או מקום העבודה, ללא קשר מה הם עשויים לעשות בכל שלב בחיים. 
גם אם הם נמצאים במצב לא נוח או מוקפים באנרגיה שלילית, הם נמנעים מהצהרות כמו אלו שהוזכרו.
האלמנטים השליליים האלו לא עוזרים בכלום אלא רק מעכבים במסע להצלחה. במקום להעליב אדם, תפקיד או חברה, הם מבקשים לפתור בעיות עם עובדות נכונות בטקט ונייטרליות.

2. זה לא פייר – או במילים אחרות: 'אבל מגיע לי יותר'.
האם המתחרה שלך קיבל פרס, הערכה או הכרה ואתה לא קיבלת כלום בעוד שאתה משקיע יותר זמן ויותר פרודוקטיבי? טעות שאנשים מצליחים לא יעשו זה 'להתלונן בטירוף' על עוולות החיים. חוסר הגינות היא משהו שתצטרכו להתרגל אליו. הצלחה לא ניתנת לכם במתנה – אתם צריכים לעבוד בשביל להשיג אותה ואתם צריכים להראות שהיא מגיעה לכם.

במקום להתבכיין ולהתלונן, הסוד להיות מסוגל להתנהל בתוך סיטואציה כזו היא להיות פעיל ולא מגיב. לעשות סצנה מהעניין רק תפגע בכם. אם אתם חושבים שאתם ראויים ליותר, תוכיחו את זה על ידי טיעון חזק והצגתו.

3. זו לא הדרך שבה זה נעשה כאן – או במילים אחרות: 'זה נעשה תמיד בדרך הספציפית הזו'.
חדשנות היא תכונה חשובה של אנשים מצליחים ולא משנה באיזה תחום הם עוסקים. עליך ללמוד להעריך דברים חדשים ולא לפחד ללכת נגד מוסכמות. אף אחד לא השיג דבר נהדר מבלי לנסות משהו חדש.
קחו את סטיב ג'ובס למשל. ההתלהבות שלו מחדשנות והתשוקה שלו הובילו יצירות מדהימות כמו האייפון והאייפד, מכשירים ששינו את העולם. ג'ובס אמר פעם: "חדשנות מבדילה בין מנהיג למונהג".

4. זו לא העבודה שלו – או במילים אחרות: 'זו לא הבעיה שלי', 'לא משלמים לי מספיק'.
יש כלל אחד משמעותי שאנשים מצליחים שמים מול עיניהם: אם אתה מצליח באמת, אתה תוכל לעזור גם לאחרים להצליח. דוגמה לכך ניתן לקחת מוורן באפט שאמר 'מישהו יושב בצל היום בגלל שמישהו נטע עץ מזמן'.

להיות שחקן קבוצתי יעזור  לך להגיע מהר יותר להצלחה, ואם אתה לא שחקן קבוצתי ההצלחה לא תגיע אליך. אולי תהיה עשיר, אולי תהיה מצליח אבל העבודה הקשה של עובדיך והמסירות שלהם הם הסיבה האמיתית להצלחה ולמוניטין שלך.

5. זה בלתי אפשרי – או במילים אחרות: 'לא ניתן לעשות זאת, 'אני לא יכול לעשות זאת'.
אנשים מצליחים יודעים שגבולות ומגבלות נוצרים בדמיון שלנו ואנחנו האחראים לכך שהם שם. הצהרות כמו 'זה בלתי אפשרי' מונעות מאיתנו להיות במלוא היכולת שלנו. מצליחנים לא מתלוננים על מכשולים או מחסומים. במקום זה הם מוצאים דרכים לעקוף אותם.

מילים שליליות כמו 'אני לא יכול' ו-'בלתי אפשרי' לא נשמעות אצל אנשים צליחים. הם יודעים שלהתלונן לא יעזור להם ולא יקדם אותם, ובמקום זה הם עושים פעולות כדי להתקדם.

6. הייתי יכול – או במילים אחרות: 'הייתי צריך' או 'אולי הייתי יכול לעשות'.
חרטה היא הדבר הכי גרוע שאדם צריך להתמודד איתו. לחזור במחשבה כל הזמן לסיטואציה מסויימת ולהגיד 'הייתי צריך לעשות' או 'אם הייתי עושה אחרת אז המצב היה שונה' זה מעכב אתכם בדרך. אנשים מצליחים לא נמצאים במקום הזה. משתי סיבות: או שהם רואים בסיטואציה הזדמנות, לא משנה מה קרה, כדי להפוך את היוצרות או שהם ממשיכים הלאה להזדמנות הבאה. חרטות לא ישרתו אתכם.

7. אין לי ברירה – או במילים אחרות: 'אין לי אפשרויות אחרות' או 'עשיתי כל מה שאני יכול'.
תמיד יש אפשרויות והזדמנויות בהישג יד, אנשים מצליחים יודע איך ליצור בדרכם שלהם את ההזדמנויות האלה. להגיד שאין לנו ברירה בעניין כלשהו מרמזת כי אנו תופסים את עצמנו כקורבן וככאלו שלא רואים את המתנות סביבנו.

 

ב-21.3 יתקיים במלון "הרודס" כנס עם רוברט שמין, יהודי אמריקאי, מומחה נדל"ן בינלאומי בינלאומי ופרשן פיננסי מוערך המופיע באופן קבוע ברשתות הטלויזיה בארה"ב. בישראל יש יותר מ-400 תלמידים שלמדו את השיטה שלו ועוד אלפים שהשתתפו בכנסים שנערכו בחמש השנים האחרונות.

אם אתם רוצים לפגוש הרבה אנשים מצליחים במקום אחד אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לכנס. לפרטים והרשמה לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה