question

חג שמח!

 

״בפורים הוא חיפש את עצמו ובפסח הוא מצא״ 🙂

 

בהמשך המאמר תוכלו לקרוא על סיפור אמיתי ״מלוואח ב-1,200 ש״ח״ אבל קודם אני רוצה לדבר אתכם על עקרון חשוב ומעניין שמתאים לפורים אני קורא לו ״מתנה בתחפושת״.

 

כלומר כאשר מגיעה אלינו בעיה לחיים היא למעשה מתנה בתחפושת.

 

כמו ״חבילה עוברת״

 

השכבה החיצונית היא:

 

בעיה

 

כדי לחשוף את השכבה הזו נעצור ונחקור לעומק כדי להבין את הבעיה ,אחרי שנבין אותה נפגוש את השכבה הבאה

 

אתגר

 

כדי לחשוף את השכבה הזו אנחנו צריכים להבין מהו הקושי האישי שלנו אל מול הבעיה ברגע שהבנו את האתגר האישי נחשפת השכבה הבאה

 

הזדמנות

 

המוכנות להתמודד עם האתגר ולהבין מה נדרש ממני כדי לפעול ולהפוך אותו להזדמנות: מיומנות, כלי מסויים, עזרה מסויימת ואז כשאני פועל אני מגיע לשכבה האחרונה שהתחפשה

 

המתנה

 

התוצר הוא פתרון של הבעיה מצד אחד, מצד שני עצם ההתמודדות הרווחתי התפתחות של מיומנות ועליתי ברמת החופש האישי שלי ומצד שלישי המתנה תחשף בכל פעם בצורה אחרת ואז נגלה שהבעיה באמת היתה רק תחפושת למשהו ממש טוב שחיכה לנו בסופו של דבר.

 

שימו לב המילה תחפושת מלשון ח.פ.ש כמו חופש

 

כלומר שאני יודע שהבעיה היא מתנה בתחפושת ואני יודע לחשוף את התחפושת כדי לפגוש את הדבר האמיתי המתנה שמאחורי – אני בחופש.

 

ברגע שאני מסתובב בעולם עם הבנת העקרון הזה, לא רק שאני לא מפחד מבעיות אני מחפש אותם 🙂

 

חיפוש מוביל לחשיפה מוביל לחופש

 

״זה לא החיפוש אחר החופש, זה החופש לחפש״

 

מלוואח ב-1,200 ש״ח – דוגמא חיה למתנה שהתחפשה

 

סיפור שהיה כך היה, אני חוזר אחה״צ הביתה ממש כמה מאות מטרים לפני שאני מגיע, שנייה של חוסר תשומת לב… פיצוץ… צמיג ימין הלך….. עוצר בצד, כבר רואה את הבית מעבר לפינה, אמור להחליף משמרת עם אשתי היקרה ולבלות זמן איכות עם שתי בנותי המתוקות…. מה עושים? בזכות ״נהיגה מונעת״ שעשיתי לנהגים הפנימיים שלי מייד עולה בי השאלה…. מה המתנה?? אומר תודה ומתחיל בתהליך החשיפה.

 

אוקי אז מה הבעיה?

מי יהיה עם הבנות בזמן שאחליף גלגל? שיתפתי את אשתי והיא נשארה איתם עוד חצי שעה

 

מה האתגר?

להחליף את הגלגל ולמצוא פנצ׳ריה בשעה כזו פתוחה.

 

מה נדרש ממני כדי להתמודד עם האתגר שיהפוך להזדמנות?

כלי עבודה בבאגאז׳ ג׳ק , מפתח ברגים, להחליף גלגל ולנסוע למצוא פנצ'ריה פתוחה.

 

אני מייד פועל ומחליף את הגלגל, לוקח איתי את הבנות ומחפש את ההזדמנות שתוביל אותי למתנה…. כל הפאנצ׳ריות סגורות….. מגיע למקום שיש בו פניה ימינה ופניה שמאלה….. בוחר ימינה ופתאם עליה מוזרה שמאלה….. פאנצ׳ריה פתוחה…..

 

מתחילים לתקן את הגלגל ותוך כדי בחור תימני נחמד בטלפון עם הבעלים של המקום שבבית אומר לו, נו תביא לו איזה מתנה, תוך כדי שיחה אומר לי ״אתה רוצה ספריי תיקון פנצ׳ר?״ – יש לי, ״אתה רוצה סמרטוט מיוחד?״ – יש לי, ״אתה רוצה ג׳חנון?״ – וואלה כן! מספר לו על הטיפ הטוב ביותר שקיבלתי כשהייתי מלצר – סחוג תימני אסלי ועכשיו ג׳חנון נשמע טוב.

 

אומר לו ״אבל רק ג׳חנון של יינון״ אומר לי ״מה פתאום – חמסי!״ הוא אומר לי וטופח לעצמו בגאווה על החזה – ״אני חמסי!״ אני יואב חמסי הבעלים של חמסי מלוואח וג׳חנון, מפה לשם מתחיל לגולל את סיפורו על איך הוא חלם שבכל בית בישראל יהיה מלוואח וגחנון ואיך זה הפך לעסק בינלאומי ואז אני אומר לו…..

 

״אתה המתנה!!!״ ״אתה הסיבה שהיה לי פאנצ׳ר, לפגוש אותך! אשמח לפגוש אותך שבוע הבא לפגישה

הוא אמר ״בשמחה!״ ואכן נפגשנו, היה מרתק! התיקון של הפאנצ׳ר (הבעיה) עלה לי 1,200 ש״ח אבל המתנה שקיבלתי ממנו בעקרונות של יזמות ורוחניות היא שווה Pricless, זה שנים שאני נפגש עם יזמים מצליחים ומקבל את השיעורי יזמות הכי מתקדמים והכי יישומיים שיש והפעם סיפור שהתחיל בבעיה ונגמר במתנה גדולה!


שיהיה לכם פורים שמח

 

במאמר הבא נדבר על נתיב האחרון – נתיב ההשפעה

 

בהצלחה!

 

בואו להיות אורחים ב- TEAM8 MASTERMIND!
[מוגבל ל-10 אורחים בלבד בכל מפגש] מה זה TEAM8 MASTERMIND? פעם בשבועיים אנחנו נפגשים בקבוצות אינטימיות לעשות מאסטרמיינד ברוח 4 הנתיבים. 
יושבים יחד בקבוצה של 8 אנשים ומשתפים בעיות שלנו מהשוטף ויחד עם הקבוצה מבינים 
איך אפשר להפוך את הבעיה למתנה ולצאת עם פעולות מיידיות שיאפשרו לנו להתקדם ולהתפתח למקום אחר. בואו להנות מכיווני חשיבה חדשים, משאבים וקשרים של הקבוצה, מקום בטוח עם תקשורת פתוחה ומעצימה, לצאת טעונים ומלאים באנרגיה ולהתמודד בצורה טובה ומקדמת יותר עם אתגרי החיים והעסק. לפרטים והרשמה למפגש התנסות [ללא עלות] לחצו כאן >>

]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה