3486914350 a099773f20

ברוך שובך למסע משותף ב-4 הנתיבים והפעם אספר לכם על הסרט נער החידות ממומביי והקשר שלו לחיים של כל אחד מאיתנו.

 

למי שלא ראה את הסרט וגם למי שכן ראה, אתן תקציר קצר של הסרט:

 

העלילה מתרחשת בהודו, במרכזו של הסרט עומד נער בשם ג'מאל, אשר נולד וגדל בשכונת אשפתות בעיר מומביי. כשהוא מצליח להתקבל לשעשועון היוקרתי "מי רוצה להיות מיליונר", רבים מרימים גבה. אבל שלב אחר שלב ג'מאל מצליח להפתיע את הקהל, את המנחה ולעיתים גם את עצמו כאשר הוא מצליח לענות על כל השאלות.

 

הצלחתו כה עצומה ובלתי צפויה, עד שהיא מעוררת את חשדותיהם של מנחה התוכנית ושל המשטרה. הוא מובל לחדר חקירות שם מענים אותו כדי לנסות לחלץ מפיו כיצד הוא יודע את כל התשובות. לבסוף מתברר שאת כל התשובות הוא ידע במקרה, ומאחורי כל תשובה מסתתר אירוע מחייו של ג'מאל. הסרט בנוי מפלאשבקים בין החידון וחדר החקירות, לבין חזרה לחוויות הילדות והנערות של ג'מאל.

 

אני רוצה רגע לקחת את המשפט ״מתברר שאת כל התשובות הוא ידע במקרה״ ולפרק אותו לעקרון שיכל לשרת כל אחד מאיתנו להצליח להפוך את החיים למשחק מסקרן ומלהיב של התפתחות.

 

מה שקרה למעשה הוא שדברים שקרו לו בעבר עזרו לו לפתור את החידות של השעשועון בהווה.

 

איך הרעיון שבסרט יכל לשרת איתנו?

 

כל אחד ו״האקדמיה הפרטית״ שלו

 

לעיקרון שמובא בסרט אני קורא ״אקדמיה פרטית״.

 

עיקרון זה מדבר על כך שכל מה שעברנו בחיים עד כה אלה שיעורי חיים שלימדו אותנו והעבירו אותנו הכשרה פרטית אישית לדברים שאנחנו אמורים לדעת ומשרתים אותנו בעשייה שלנו ובמתן ערך לעולם.

 

דווקא הטראומות והדברים הקשים שעבורנו מסתתרים בהם מתנות עבורנו כי כאשר אנחנו הצלחנו להתגבר על משהו אותו הכלי שעזר לנו לשרוד גם יכל לעזור לנו לשגשג אם נשכיל לזהות ולהשתמש במתנות האלה.

 

החיים בדומה לחידון אם נבוא לאתגרי החיים בסקרנות נגלה שגם אנחנו יכלים כמו בפלאשבק לחזור לרגעים שעברנו בחיים שנתנו לנו את הידע והיכלת להתמודד עם ה״חידה״ שהגיע עכשיו לחיינו.

 

שני דברים שיעזרו לנו ליישם את העקרון בחיינו:

1. סקרנות – להתייחס למצבים בחיים כמו חידה, להיות סקרן למה שעומד לבוא ולאתגרים שאנחנו נתקלים ולשאול לטובת מה הם באו? מה הם באו ללמד אותי? איך מה שקרה לי בעבר יכל לעזור לי להתמודד עם המצב בהווה.

2. אמון – לסמוך שהדברים שמגיעים לחיינו יש לנו את היכלת להתמודד איתם ושתפקידם להצמיח אותנו וכל מה שעברנו עד כה היה מדוייק על מנת שנדע איך להתמודד עם מה שמגיע כרגע לחיינו. כמו בשעשועון מי רוצה להיות מליונר שג׳אמל פתר את כל החידות בעקבות התנסויות העבר שלו שהכינו אותו בדיוק לרגע הזה.

 

אז מי רוצה להיות מיליונר(: לבוא לחיים בסקרנות ואמון ולפתור את שאלות החיים ולהתקדם עם כל אתגר שבא לשלב הבא במשחק.

 

אתגר משותף

 

אני מזמין אתכם לבחור אתגר שיש לכם עכשיו בחיים ולבחון במבט לאחור האם הוא קשור בצורה כזו או אחרת לאירועים שקרו לכם בעבר ואיך ההתמודדות איתם יכלה לעזור לכם בהתמודדות איתו.

 

מזכיר לכם לבוא ממקום סקרן ועם אמון שהאתגר הזה בא לקדם אתכם ואתם מסוגלים להתמודד איתו ולהפתח בזכותו.

 

בהצלחה!

 

בואו להיות אורחים ב- TEAM8 MASTERMIND!
[מוגבל ל-10 אורחים בלבד בכל מפגש] מה זה TEAM8 MASTERMIND? פעם בשבועיים אנחנו נפגשים בקבוצות אינטימיות לעשות מאסטרמיינד ברוח 4 הנתיבים. 
יושבים יחד בקבוצה של 8 אנשים ומשתפים בעיות שלנו מהשוטף ויחד עם הקבוצה מבינים 
איך אפשר להפוך את הבעיה למתנה ולצאת עם פעולות מיידיות שיאפשרו לנו להתקדם ולהתפתח למקום אחר. בואו להנות מכיווני חשיבה חדשים, משאבים וקשרים של הקבוצה, מקום בטוח עם תקשורת פתוחה ומעצימה, לצאת טעונים ומלאים באנרגיה ולהתמודד בצורה טובה ומקדמת יותר עם אתגרי החיים והעסק. לפרטים והרשמה למפגש התנסות [ללא עלות] לחצו כאן >>

]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה