34073475211 30097b926c z

ברוך שובך למסע משותף ב-4 הנתיבים והפעם נדבר על ״מודל ההשפעה״ ובו מרכיבי תהליך ההגשמה האנושי שהופך השפעה של נתינה לשפע גשמי.

 

כל אחד מאיתנו הוא נתב של אור, כמו ראוטר של אינטרנט שמקבל תקשורת מהרשת הכללית ומנתב את המידע לרשת הביתית כך גם אנחנו מקבלים תקשורת מהיקום ומנתבים את התקשורת מאיתנו החוצה באמצעות נתינה.

 

אנחנו למעשה מקבלים אור, אנרגיית חיים שנארזת בתוכנו בצורה ייחודית ויוצאת בנתינה שלנו לאחר.

 

כאשר אנחנו יודעים להפוך את האור שקיבלנו בצורותיו השונות ולעשות לו התמרה, אנחנו נהנים מתחושה של חיות, תשוקה, חדות ומתוך תחושות אלה אנחנו מגשימים את עצמנו תוך כדי נתינת ערך לאחר.

 

כמו במאמרים קודמים שתיארתי את ההקבלה בין תהליך הלידה בו צירי הלידה מקדמים את הלידה של התינוק כך גם הצירים בחיים ה״צרות״ בעיות הם אבולוציה של מתנה של יצירה ומקדמים את הלידה של ״הגדול שאנחנו״ או את ה״רעיון שבהריון״, במודל ההשפעה אפשר לראות את תהליך ההגשמה שמתרחש אצל כל אחד מאיתנו אם במודע ואם לא במודע.

 

למילה ציר יש במילון כמה פרשנויות אחת מהן היא גם שליח כלומר המידע שמגיע אלינו מביא איתו מסר כמו אריזת אנרגיה שמאפשרת לנו להפוך אותה למתנה עבור עצמנו ובנתינה עבור האחר.

 

לתהליך יש 4 שלבים אותם אני מציג בשפה האנגלית כדי להמחיש את משחקי המילים של ציר, צורה ויצירה.

מודל זה הוא הרחבה למודל מתנה בתחפושת ויוצר את המבנה בו מתחולל השינוי.

 

מודל ההשפעה

 

שלב 1 – Information מידע, ציר, בעיה.

 

אנחנו חווים את זה כמידע שיוצר גירוי, זה יכל להתבטא כמידע ויזואלי או שמיעתי שמגיע ונקלט מבחוץ דרך חמשת החושים שלנו או אפילו מחשבה או זיכרון שמתעורר בתוכנו פנימה ב״חמשת החושים הפנימיים״ היות והמוח לא יודע להבדיל מה מגיע מבחוץ או מה מגיע מבפנים.

 

זה יכול לבוא בצורה של בעיה או סיטואציה שמגיעה אלינו לחיים.

 

שלב 2 – Transformation התמרה, הבעיה הופכת לאתגר אישי.

 

לאחר קבלת המידע, עכשיו מתחיל תהליך עיבוד המידע, אם במחשב החומרה זה החלקים של המחשב והתוכנה זה מה שמעבד את המידע כך אצלנו הגוף והמוח זה החומרה.
התודעה היא התוכנה שעושה את תהליך העיבוד.

כלומר העיבוד והפרשנות של המידע מושפעים ממצבנו הגופנו ומהגישה המנטלית שלנו שמורכבת מהאמונות שלנו על החיים.

 

לאחר העיבוד הראשוני שקורה באופן לא מודע מיד מתעורר רגש, אנחנו ניתן מקום לרגש אך ייתכן ונגלה שהפרשנות האוטומאטית של הסיטואציה לא תואמת בהכרח את המציאות וכאן מתחיל תהליך ההתמרה בו אנחנו יכלים להפוך את הפחד לדחף, כלומר הגירוי יצר אנרגיה שהפכה לרגש ועכשיו אנחנו יכלים לעצור להתבונן ולבחור להתמיר את האנרגיה הזו מאנרגיה של פחד לאנרגיה של אהבה בכך שניקח אחריות על המצב ונבין שהמידע שהגיע אלינו הוא לטובתנו ולכן כדאי לעשות עליו תהליך עיבוד נוסף ולזה קוראים: ״מודעות״.

 

תהליך המודעות מאפשר לנו לראות את המצב ממקום גבוה יותר ובכך להתמיר את האנרגיה לאנרגיה של אהבה ולהכין את עצמנו לפעולה מקדמת במקום תגובה מעכבת.

 

שלב 3 Formulation – אריזת האתגר להזדמנות ויצירת פורמולה ייחודית להתמודדות.

 

עכשיו אחרי שהמידע שיצר את הגירוי עבר תהליך של עיבוד ולאחר מכן תהליך של מודעות עכשיו אפשר לארוז אותו לכדי פעולה מקדמת. אני אשאל את עצמי: מה נדרש ממני לעשות?
משלב הרגש והחשיבה שהתמירו את האנרגיה אנחנו מתחילים לארוז את האנרגיה לכדי תנועה החוצה ארוזה לכדי צעד מעשי של עשייה.

 

הבנתי את הבעיה, ניתחתי את האתגר והבנתי למה זה קרה ומה האחריות שלי, עכשיו מהי הפעולה שאני יכל לעשות כדי להפוך את ההאתגר להזדמנות? איזו פורמולה, מודל, כלי אני יכל להשתמש כדי להתמודד עם האתגר? אם אין ברשותנו מודל קיים ולא מצאנו אף כלי, האופן שבו נתמודד שוב ושוב עם סיטואציות ובעיות דומות יעזור לנו לארוז פורמולה ייחודית שלנו, הדרך שלנו לפתור את אותה הבעיה וזה יכל כבר להפוך למוצר או שירות שמאפשר לנו להגשים את עצמנו בנתינה לאחר וגם להנות מהכנסה ישירה של מכירת המוצר או השירות והכנסה עקיפה של שפע גשמי.

 

שלב 4 – Formation יצירה, נתינה והגשמה.

 

בשלב הראשון נכנס מידע וזה קורה באופן מיידי, שלב 2 ו-3 יכולים לקחת זמן שונה בהתאם לסיטואציה אבל ברגע שסיימנו את שלב 3 אנחנו כבר מייד עוברים לעשייה לנתינה לאחר, אנחנו למעשה נותנים לו אנרגיה שקיבלנו מבחוץ, התמרנו אותה בתוכנו, ארזנו בצורה הייחודית שלנו ונתנו לאחר. כאשר הנתינה שלנו נובעת מאהבה אז היא יוצרת השפעה על האחר וגם בדומה לאידוי של מי ים שהופכים לעננים ואז מורידים גשם, כך באמצעות נתינה זו אנחנו יוצרים ענני השפעה שבסופו של דבר יורדים עלינו כגשם, כשפע חומרי.

 

אם נסכים להיות מודעים לאנרגיה שאנחנו מקבלים ומחוברים אליה כמו חבל טבור ליקום ולהבין שהאופן שזה נכנס זה בצורה של מצבים שמגיעים אלינו לחיים והאופן שבו נתמודד איתם ובסופו של דבר נחזיר בנתינה את האנרגיה, יקבע איך יראו התוצאות שלנו בחיים.

 

התהליך הזה קורא יום יום אך לא תמיד נעשה בצורה מודעת ולכן לא תמיד אנחנו נמצאים בנתינה של אהבה ונותנים מתוך פחד וכך גם התוצאות לא יוצאות מדוייקות כמו שרצינו ואנחנו לא מבינים איך אנחנו רוצים משהו אחד אבל יוצא משהו אחר והתוצאה לא יוצאת מדוייקת.

 

אתגר משותף

מאד דומה לתהליך שעשינו במציאת הארץ המובטחת בפנים בפסח, גם כאן נבחר

בשלב ראשון בעיה, ״מידע״ שהגיע אלינו ועורר בנו פחד, כיווץ אותנו ויצר אנרגיה של תקיעות בגוף.

 

בשלב שני נעצור להרגיש את הרגשות שהוא מעלה בנו ונשאל את עצמנו, איפה זה פוגש אותי? מה האתגר האישי שלי? למה המידע הזה הגיע לחיי?

 

בשלב שלישי נשאל מה אני יכל לעשות כדי להתמודד עם הבעיה ולהפוך אותה להזדמנות? מה הרווח שיקרה מההתמודדות עם הבעיה? מה המחיר שאני משלם לאי התמודדות עם הבעיה? איזו פורמולה קיימת יכלה לתת לי את הכלי להתמודד? האם התמודדתי בעבר במצב דומה? האם היכלת שלי להתמודד יכלה להפוך לשיטה לפורמולה שתהיה בעלת ערך לאחרים?

 

בשלב הרביעי לצאת לפעולה כלשהי ממקום מקדם שתאפשר להניע את האנרגיה התקועה החוצה לכדי נתינה וחזרה למעגל של קבלה ונתינה.

 

שימו לב, כאשר מגיע בעיה ״מידע״ ואנחנו לא מתמודדים איתו למעשה יש כאן חומר גלם של אנרגיה שלא עברה התמרה והיא הופכת לאנרגיה של מתח. המתח הוא טבעי אבל יש לתת לו פורקן על ידי המרה לאופן ביטוי המעשיר את הגוף, שכל, ורוח. אחרת זה ינותב בעיקר לגוף ויתחיל לגרום לנזקים. יש להמירו למאמץ יצירתי כלשהו שנותן ערך לעצמנו או לאחרים.

 

בהצלחה!

 

בואו להיות אורחים ב- TEAM8 MASTERMIND!

[מוגבל ל-10 אורחים בלבד בכל מפגש]

מה זה TEAM8 MASTERMIND?

פעם בשבועיים אנחנו נפגשים בקבוצות אינטימיות לעשות מאסטרמיינד ברוח 4 הנתיבים. 

יושבים יחד בקבוצה של 8 אנשים ומשתפים בעיות שלנו מהשוטף ויחד עם הקבוצה מבינים 

איך אפשר להפוך את הבעיה למתנה ולצאת עם פעולות מיידיות שיאפשרו לנו להתקדם ולהתפתח למקום אחר.

בואו להנות מכיווני חשיבה חדשים, משאבים וקשרים של הקבוצה, מקום בטוח עם תקשורת פתוחה ומעצימה, לצאת טעונים ומלאים באנרגיה ולהתמודד בצורה טובה ומקדמת יותר עם אתגרי החיים והעסק.

לפרטים והרשמה למפגש התנסות [ללא עלות] לחצו כאן >>

 

]]>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה