Depositphotos 187436190 m 2015

ברוך שובך למסע משותף ב-4 הנתיבים, במאמר הקודם דיברנו על מודל 4P שמתאר את האבולוציה של היזם מ-טכנאי ל-אדריכל והדרך שלו להפוך רעיון ל-הון, היום נדבר על פגישות עם אנשים מצליחים בתחומם ככלי לפיתוח אישי ועסקי.

 

לפני שנתחיל לשאול את עצמנו מה עושים? איך עושים? ולמה עושים? אני רוצה לדבר על עקרון סופר חשוב שמאפשר לנו לצאת לפעולה ועוזר לנו להימנע מתקיעות: ״כאשר אנחנו עושים פעולה פעולה יש שתי תוצאות אפשריות״ או שנלמד או שנצליח:

1. עשית פעולה, זה לא הצליח אבל למדת ועכשיו יש לך מידע חדש שיעזור לך בניסיון הבא להיות טוב יותר, או אפילו לשנות כיוון.

 

2. עשית פעולה וזה הצליח, קרה מה שתכננת, עכשיו אפשר להתכונן ולהתקדם לפעולה הבאה.

 

דוגמה ליישום העקרון הזה הוא בסיפור של תומאס אדיסון שאמר:

"אם מצאתי אלף דרכים שלא עובדות, לא נכשלתי. כל ניסיון שכשל הוא עוד צעד קדימה."

כלומר הדרך שלו להוציא את רעיון מנורת הליבה לאור היתה לנסות שוב ושוב ושוב

כשזה לא עבד הוא למד, שוב ושוב למד עוד ועוד דרכים איך מנורת ליבון לא עובדת 🙂

עד שבניסיון האלף זה הצליח ומשם כבר עבר להגשמת רעיונות נוספים.

 

את אותו העקרון אני רוצה שניישם הפעם בכלי הכל כך חשוב הזה שנקרא ״נפגשת הצלחת״,

 

ועל מה הכלי הזה מדבר, אז ככה, אם יש לך רצון להתקדם בתחום מסויים או לגייס משאבים לטובת הרעיון שלך, אחד הדברים המשמעותיים ביותר שאתה יכול לעשות הוא להיפגש עם אדם באותו התחום שהצליח לעשות כברת דרך שאתה מתכוון לעשות בעצמך ופשוט לשאול אותו שאלות כדי להבין מה הוא למד מהניסיון שלו בהליכה בדרך.

 

חשוב לציין שהכוונה להיפגש עם מישהו שהצליח באותו תחום ולא מישהו שלא הצליח ו״ישמח״ לנדב לך דעות ואמונות מגבילות למה לא כדאי לך ללכת בדרך הזו, תמיד שימו לב שאתם מקבלים עצה מאדם שהצליח ולא דעה מאדם שויתר.

 

למה לנו להיפגש עם אנשים שהצליחו בדרך אותה אנחנו רוצים לצלוח?

 

ישנן סיבות רבות, אני אמנה כאן שלוש מתוכן:

1. ניסיון: כאשר עושים את המפגש נכון ובאים בגישת התלמיד ושואלים את השאלות הנכונות, נהנים מהיכרות עם אדם חדש בתחום שלנו שנוכל ללמוד המון מהניסיון שלו, מה היו הפעולות שעשה ולא הצליח אלא למד, זה קטליזטור לשינוי ויכל לחסוך לנו המון זמן ואנרגיה.

2. שינוי תודעתי: עצם המפגש יוצר לנו שינוי תודעתי בכך שאנחנו רואים שזה אפשרי, יושב מולנו אדם בשר ודם (שהולך לשירותים בדיוק כמוני) שעשה את מה שאני רוצה לעשות והצליח, זה משפיע עלינו ברמה לא מודעת עמוקה ויוצר קפיצת תודעה.

3. קשרים ומשאבים: פגישה טובה יכלה לאפשר לנו להתחבר לאנשים נוספים בתחום בזכות אותו אדם שנפגשנו איתו. בסוף השיחה אנחנו נשאל אותו האם יש עוד אנשים שהוא מכיר מהתחום שישמחו להפגש איתנו ואז לבקש את פרטי הקשר שלהם, לאחר מכן כשנפנה אליהם נגיד שהוא הפנה אותנו וכבר זה הופך מפניה קרה לפניה חמימה יותר.

 

אז הבנו שלהפגש עם אנשים מצליחים זה דבר טוב ומקדם שיכל לתרום לנו עכשיו איך עושים את זה?

 

שלב השגת הפגישה:

 

– הגדרת המסר: להבין עם עצמנו קודם כל איזה רעיון ובאיזה תחום אנחנו רוצים להתקדם ולנסח את זה במשפט פשוט שאנשים יוכלו להבין מהר מה אנחנו עושים, מחפשים ומי יכול להיות איש קשר טוב להכיר בנינו ולסדר לנו פגישה.

– שיתוף המסר: לשתף משפחה, חברים, פייסבוק שיש לנו עניין לפגוש מישהו בתחום הזה והאם הם מכירים מישהו כזה ויכולים ליצור הפניה חמה, נופתע לגלות שכאשר אנחנו משתפים את הסביבה שלנו ברצונות שלנו אפשר לקבל הפניות מעולות.

– פנייה יזומה: אפשר לחפש בפייסבוק או לינקדין או בכל רשת חברתית אחרת את הבנאדם שאתם רוצים להפגש איתו ולהתחיל בפניה אישית, דוגמה מטורפת אפשר ללמוד מאורית נחתומי גורדון שפנתה לרוברט שמין בפייסבוק במשך שנה עד שהסכים להגיע לארץ והשאר הסטוריה, נולדה קהילת פרויקט איקס עם מעל 1,000 יזמים שהולכת וגדלה כל הזמן.

– אופן הפנייה: כאשר אתם מדברים עם אותו האדם איתו אתם רוצים להפגש או עם נציג שלו אתם מבקשים בצורה פשוטה ״אני מתחיל בתחום X, מאד התרשמתי מפועלך וזה נתן לי השראה להתקדם בתחום זה ואשמח לפגוש אותך לזמן קצר בכל מקום שיהיה לך נוח על מנת לשאול מעט שאלות שיתנו לי כיוון וקצת צידה לדרך אותה צלחת, המון תודה".

 

שלב הכנה לפגישה:

– הגדרת מטרת הפגישה: הגדירו לעצמכם מטרה ספציפית שאיתה הייתם רוצים לצאת מהפגישה אבל אל תתנו לה לקבע אתכם, תזרמו בפגישה אבל תדעו מה האתגר שלכם ומה הייתם רוצים ללמוד שיכל לעזור לכם עם האתגר. אם יש לכם רעיון שאתם מחפשים השקעה, פשוט תשאלו את דעתו על הרעיון שלכם.

– מה הערך שאני נותן: הרבה מתאמנים ותלמידים אומרים לי, למה שיפגשו איתי מה הערך שאני בכלל נותן, אז תתפלאו ושימו לב מה אתם נותנים מעצם זה שאתם סך הכל שואלים שאלות: הקשבה, הערכה, העצמה, מקום לביטוי, אנשים מצליחים הרבה פעמים נתקלים באנשים שרוצים מהם דברים ואתם באים ללמוד מהם דבר שיכל להסב להם הרגשה ממש טובה וגם עצם הצגת ההזדמנות יכלה להיות ערך עבורם אם זו תיהיה הזדמנות שמתאימה להם או למישהו קרוב אליהם.

– גישת נפגשת הצלחת: איך אני בא בגישה שכל תשובה טובה, כלומר אין פגישה לא מוצלחת, אני מקשיב ומוצא את הדרך למצוא את הערך במה שהאדם מולי משתף.

– גישת התלמיד: בבואכם לפגוש אדם מצליח, שימו כל מה שאתם יודעים בצד, תתחברו לחלק הסקרן, החוקר ותבואו לא יודעים, שיהיה מקום בלי שלכם לקבל מאותו אדם ולא לנסות להוכיח כמה אתם חכמים ולנסות להרשים אותו.

 

שלב הפגישה:

 

– הוקרת תודה: בהתחלה אומרים שלום ומציגים את עצמכם בקצרה ואומרים תודה רבה שהסכמת לפנות מזמנך ולו אפילו למעט כדי שאוכל ללמוד מניסיונך העשיר, קראתי עליך, על פועלך ומאד התרשמתי ואשמח לשאול אותך כמה שאלות על הדרך שעשית.

– לשאול: מה הביא אותך לתחום? אם היית חוזר אחורה מה היית עושה אחרת? מה איפשר לך להצליח? מה עזר לך לשמור על ההצלחה? וכל שאלה שעולה לכם בזמן השיחה מתוך סקרנות.

– להקשיב: להקשיב ושוב להקשיב, לא לנסות להיות חכם, פשוט להקשיב ולהיות בסקרנות ולשאול שאלות שיקוף שמבהירות שאכן הבנתם את הנאמר ואתם בקשב מלא.

– ההזדמנות: לשתף שיש לכם רעיון או הזדמנות שתשמחו לשמוע את עצתו לגביה. תעשו את זה קצר, תתכוננו לזה כך שתוכלו להציג בחצי דף A4 את הרעיון או עסקה בפשטות ותשאלו אותו מה הוא חושב עליה, תתכוננו יש כאן זהב אמיתי ואם הרעיון או העסקה טובים ייתכן שהוא ירצה בעצמו להשקיע.

– שאלת מהי ההצעה שלא היית יכל לסרב לה: אם אתם מציגים רעיון או עסקה שאתם מחפשים השקעה אל תפחדו תשאלו ״מה יכלתי להציע שלא היית יכל לסרב״ תפתחו טוב את האזניים אתם תקבלו זהב, תגלו מה הצורך שלו ותגלו גם דרכים שלא חשבתם עליהם להציג את הרעיון או אפילו לשפר אותו.

 

שלב סיום הפגישה:

 

– שוב הוקרת תודה: לקראת סיום שוב להודות ולהודות ולהגיד מה למדתם ממנו ותודה על ההשראה (ממליץ להקליט ולבקש רשות בהתחלה).

– שאלת המינוף: מכיר אנשים שההזדמנות הזו היתה מעניינת אותם? מכיר עוד אנשים מהתחום שיסכימו להפגש איתי? תוכל להפנות אותי ל….? לרשום את אנשי הקשר האלה ותרשמו לידם מי הפנה אתכם.

הכי הכי הכי הכי חשוב

פשוט להנות!!! אין דבר מרגש יותר מלהיפגש עם אנשים שהצליחו או אנשים שמשקיעים בנדל״ן או עסקים ולהיות במחיצתם, לשאול אותם שאלות, להתייעץ איתם וללמוד מהם.

 

אם מעניין אותך ללמוד איך להשתמש במשאבים כדי לפתח עסק מצליח

ובכלל אם אתה רוצה לפגוש עוד נפשות יזמיות כדי לקבל כיוונים חדשים ופתרונות

לאתגרים שעומדים אצלך על הפרק – 

בוא להיות אורח ב- TEAM8 MASTERMIND!

[מוגבל ל-10 אורחים בלבד בכל מפגש]

מה זה TEAM8 MASTERMIND?

פעם בשבועיים אנחנו נפגשים בקבוצות אינטימיות לעשות מאסטרמיינד ברוח 4 הנתיבים. 

יושבים יחד בקבוצה של 8 אנשים ומשתפים בעיות שלנו מהשוטף ויחד עם הקבוצה מבינים 

איך אפשר להפוך את הבעיה למתנה ולצאת עם פעולות מיידיות שיאפשרו לנו להתקדם ולהתפתח למקום אחר.

בואו להנות מכיווני חשיבה חדשים, משאבים וקשרים של הקבוצה, מקום בטוח עם תקשורת פתוחה ומעצימה, לצאת טעונים ומלאים באנרגיה ולהתמודד בצורה טובה ומקדמת יותר עם אתגרי החיים והעסק.

לפרטים והרשמה למפגש התנסות [ללא עלות] לחצו כאן >>

 

  

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
גלילה למעלה